Wybierz region

Wybierz miasto

  Mamy II ligę!

  Autor: (wow)

  2003-05-02, Aktualizacja: 2004-12-17 23:25 źródło: Dziennik Zachodni

  Siatkarze MKS Poręba odnieśli największy sukces w historii klubu, awansując do II ligi. Wprawdzie po dwóch pierwszych barażowych pojedynkach z grudziądzką Stalą był remis (1:1), ale podopieczni Arkadiusza Pompki nie ...

  Siatkarze MKS Poręba odnieśli największy sukces w historii klubu, awansując do II ligi. Wprawdzie po dwóch pierwszych barażowych pojedynkach z grudziądzką Stalą był remis (1:1), ale podopieczni Arkadiusza Pompki nie będą musieli już rozgrywać dalszych dwóch lub trzech spotkań. Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił w poniedziałek rozbudować rozgrywki ligowe i o mistrzostwo "drugiego frontu" walczyć będą w przyszłym sezonie zarówno siatkarze z Grudziądza, jak i Poręby.


  Pierwszy barażowy pojedynek rozpoczął się od trzech bliźniaczych setów, z których dwa zapisali na swoje konto gospodarze. Obie drużyny skutecznie blokowały środkowych rywali, punkty zdobywając głównie atakami ze skrzydła. To właśnie uderzenia Remigiusza Flaka, Sebstiana Kępczyńskiego i Roberta Kleszcza zapewniły porębianom sukces
  w drugiej partii.

  Nietypowy przebieg miała czwarta rozgrywka. Po objęciu przez MKS Poręba prowadzenia 13:12 punkty na przemian zdobywały oba zespoły. Gospodarze kilkanaście razy doprowadzali do remisu, broniąc aż 7 piłek setowych. W tej części meczu doskonale spisywał się Grzegorz Łomża, rozgrywający naszej drużyny oraz doświadczony środkowy Marek Kozieł. Decydujące o zwycięstwie punkty zdobył Remigiusz Flak, który najpierw skutecznie atakował z lewego skrzydła, a następnie popisał się silną zagrywką z wyskoku. Gracze z Grudziądza odebrali piłkę w trybuny. Nota bene mecz obserwowało ponad 2 tys. widzów.
  Tie-break początkowo zapowiadał gładkie zwycięstwo porębian, którzy prowadzili już 10:4. Osiem kolejnych akcji należało jednak do gospodarzy. Nie pomogła ani ostra reprymenda Arkadiusza Pompki (wziął czas) ani roszady w składzie. Przy stanie 10:12 nasza drużyna zdołała jednak odzyskać inicjatywę i doprowadzić do remisu (12:12, 13:13). Mecz zakończył efektowny blok Radosława Sałandyka i Sebastiana Kępczyńskiego oraz as serwisowy Remigiusza Flaka.

  Niedzielny rewanż należał już zdecydowanie do drużyny grudziądzkiej, która imponowała silną zagrywką z wyskoku (serwowało tak pięciu graczy z podstawowej szóstki) oraz fantastyczną postawą libero, podbijającego piłki niemal spod parkietu. Podopieczni Arkadiusza Pompki gładko przegrali dwa pierwsze sety. W następnej partii porębianie toczyli już z gospodarzami wyrównany pojedynek. Przy stanie 22:22 dwukrotnie w aut zaatakował jednak Artur Mucha (zastępował na parkiecie kontuzjowanego Roberta Kleszcza) i później jeden as serwisowy wystarczył siatkarzom Startu do zwycięstwa.
  * Stal Grudziądz - MKS Poręba 2:3 (25:17, 17:25, 25:17, 29:31, 14:16). Stan play-off 0:1.

  * Stal Grudziądz - MKS Poręba 3:0 (25:16, 25:17, 25:22). Stan play-off 1:1.

  MKS Poręba: Kozieł, Flak, Łomża, Kleszcz, Kępczyński, Swoboda - Kucia (libero), Mucha, Sałandyk, Zając.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)