Wybierz region

Wybierz miasto

  Pingpongiści AZS WSAiZ Zawiercie nadal w formie

  Autor: (pas)

  2007-05-04, Aktualizacja: 2007-05-04 09:33 źródło: Dziennik Zachodni

  W Szczekocinach odbył się II ogólnopolski turniej tenisa stołowego w kategoriach młodzieżowych i seniorskich. Wzięło w nim udział sześciu zawodników AZS WSAiZ Zawiercie.

  W Szczekocinach odbył się II ogólnopolski turniej tenisa stołowego w kategoriach młodzieżowych i seniorskich. Wzięło w nim udział sześciu zawodników AZS WSAiZ Zawiercie. Bardzo dobrze wypadli juniorzy Olga Goska i Kamil Koścień, którzy zajęli czwarte miejsca. Młodzik Michał Wnuk był siódmy, podobnie jak kadetka Barbara Kulczak. Adrian Tomczak zajął miejsca 9-12, a Damian Mostyl 13-16. Dla akademików był to jeden z ostatnich turniejów bardzo dobrego sezonu 2006/2007.

  W Zawierciu toczyły się z kolei boje w ramach drużynowych i indywidualnych mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym. Drużyna juniorek (Alicja Stolarczyk i Olga Goska) zajęły piąte miejsce, a juniorzy w składzie: Kamil Koścień, Adrian Tomczak i Damian Mostyl uplasowali się na dziewiątej pozycji. Z trójki zawodników AZS, którzy wcześniej uzyskali awans do indywidualnych mistrzostw Śląska, wśród 32 najlepszych juniorek i juniorów wystąpił jedynie Kamil Koścień. Alicja Stolarczyk w tym dniu wyjeżdżała do Londynu, a Olga Goska nie mogła wystąpić z powodów rodzinnych. Ich absencja wpłynęła na wyniki mistrzostw i zasmuciła ich opiekunów: Juliana Wyrodka, Olgę Dąbrowską-Stolarczyk i Andrzeja Dziuba, którzy liczyli na ich dobry występ, mając w pamięci ubiegłoroczne mistrzostwa i brązowy medal Alicji Stolarczyk.

  Podczas zawodów drużynowych trenerzy AZS WSAiZ Zawiercie - Julian Wyrodek i Olga Dąbrowska-Stolarczyk zostali udekorowani przez prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w Katowicach, Wiesława Piętę, srebrnymi odznakami "Zasłużeni dla tenisa stołowego", nadanymi przez prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)