Wybierz region

Wybierz miasto

  Szukanie punktów

  Autor: (wow)

  2004-09-03, Aktualizacja: 2004-12-18 12:53 źródło: Dziennik Zachodni

  Nie rozpieszczają kibiców piłkarze naszej A-klasowej trójki. W miniony weekend zdobyli oni jeden punkt, remis 2:2 z Tęczą Błędów zdołały uratować w drugiej połowie rezerwy kromołowskiego Źródła.

  Nie rozpieszczają kibiców piłkarze naszej A-klasowej trójki. W miniony weekend zdobyli oni jeden punkt, remis 2:2 z Tęczą Błędów zdołały uratować w drugiej połowie rezerwy kromołowskiego Źródła.


  W najbliższą niedzielę powtórzenie tego wyniku na boisku w Mierzęcicach byłoby sporym sukcesem kromołowian. Strażak nie przekłada wprawdzie spotkań na sobotę, ale trener pierwszej drużyny Źródła Krzysztof Całus praktycznie nie pozwala grać swoim piłkarzom w rezerwach. Poza tym podopieczni Maksymiliana Treli, mający w składzie paru rutyniarzy (m.in. Marian Janoszka, Eugeniusz Chudziak) potrafią odebrać punkty najlepszym. Przed tygodniem na Stadionie Ludowym drużyna z Mierzęcic zremisowała 1:1 ze wzmocnionym Zagłębiem.


  Kromołowska młodzież tydzień wcześniej doznała na tym samym boisku klęski (0:13, a Tomasz Dziwiński w przerwie obraził się na partnerów z drużyny i nie wyszedł na drugą połowę. Zastąpił go Łukasz Nemś.


  Również w niedzielne przedpołudnie o A-klasowe punkty z Górnikiem Piaski walczyć będzie LKS Wysoka. Podopieczni Mariusza Zadęckiego na własnym boisku będą starali się zrehabilitować za ubiegłotygodniową porażkę 0:7 z Przemszą Siewierz. W roli egzekutorów wystąpili tam byli gracze AKS Niwka (Tomasz Knap, Radosław Sujka) i Czarnych Sosnowiec (Mirosław Nikodem). Rozmiary porażki były zaskakujące, gdyż trener z Wysokiej po raz pierwszy miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Dzięki walkowerowi za mecz z Zagłębiakiem Tucznawa (na boisku było 0:1) LKS Wysoka jest najwyżej sklasyfikowany z naszych A-klasowców (siódma lokata).


  Przed poważnym egzaminem w niedzielne popołudnie (godz. 17) stanie natomiast Płomień Niegowonice. Zespół, którego jedyną dotychczas zdobyczą jest punkt uzyskany po bezbramkowym remisie z grającym w dziesiątkę tucznawskim Zagłębiakiem, podejmować będzie mierzącą w awans i wyraźnie będącą „na fali” Przemszę. Wysoka porażka może na dłużej zakotwiczyć niegowoniczan na końcu tabeli.


  W jurajskiej grupie klasy B ciężkie zadanie czeka liderów. Mający na koncie dwa zwycięstwa i Krzysztofa Andrzejewskiego w składzie MKS Poręba, podejmować będzie coraz lepiej spisującą się Łazowiankę. Trenerem tej ostatniej jest Zbigniew Sołtysik, dawny boiskowy partner Krzysztofa Andrzejewskiego z zawierciańskiej Warty.


  Skalniak Kroczyce po efektownym (8:0) zwycięstwie z blanowicką Olimpią zagra natomiast z niepokonanymi jeszcze Niwami Brudzowice. Dla zespołu z Blanowic pojedynek z Ospelem Wierbka będzie chyba ostatnią szansą na odrzucenie łatki „chłopców do bicia”.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)