Anna Pilarczyk-Sprycha rezygnuje z funkcji dyrektora szpitala

Zmiany w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. W najbliższych dniach z pełnienia funkcji dyrektora szpitala zrezygnuje Anna Pilarczyk-Sprycha.
Anna Pilarczyk-Sprycha jest obecnie burmistrzem gminy Ogrodzieniec.
 ARC.

W piątek, 11 stycznia, pojawiła się nieoficjalna informacja, że Anna Pilarczyk-Sprycha złożyła rezygnację z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Oficjalna rezygnacja ma zostać jednak złożona dopiero w poniedziałek, 14 stycznia. Przypomnijmy, że pełniła tę funkcję od marca 2016 roku. W październiku 2018 roku w wyborach samorządowych została wybrana na burmistrza Ogrodzieńca.

- Dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu przebywała do tej pory na urlopie bezpłatnym. Udzieliła pełnomocnictwa dwóm osobom, dzięki czemu zachowana była ciągłość w poprawnym funkcjonowaniu lecznicy. Nie mogliśmy powierzyć obowiązków komuś innemu bez ogłoszenia konkursu. A konkursu nie można było ogłosić do momentu zwolnienia przez Annę Pilarczyk-Sprycha funkcji dyrektora szpitala - mówi Gabriel Dors, starosta zawierciański.

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawiercie. Nazwisko nowego dyrektora powinniśmy do końca lutego.

PM

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.01.2019, 10:10

Pół biedy, żeby to były tylko relacje koleżeńskie, ale to są już więzi rodzinne. Sekretarzem w Ogrodzieńcu pielęgniarka pani Maria. Stworzono też stanowisko zastępczyni burmistrza, którym została SIOSTRZENICA pani Marii (przyszła prosto ze szpitala). Żenada

13.01.2019, 15:21

Teraz wiadomo że panie koleżanki otoczą się swoimi oddanymi i zaufanymi osobami przyjętymi bez konkursów

13.01.2019, 09:05

Ogrodzieniec w szponach kolezaneczek Pani Dyrektor. Przeniosła nieudaczników do gminy. Czeka na resztę. Trzeba rozliczyć to co się tam działo..... A działo się wiele. Ogromne premie dla wybrańców.... Pensje dla wybrańców.... podobno nawet w weekend pracowali... Dziwne rzeczy....

13.01.2019, 00:33

dopóki się w tym szpitalu nie zmienią w 80% lekarze to ten szpital nigdy w życiu nie wyjdzie na prostą.Nieudacznictwo i łapówkarstwo na każdym kroku.Tutaj to by się przydała pani Jaworowicz na pierwszym planie,a nie zmiana dyrektora,bo chociaż tu by rządził św.Walenty to i tak nigdy tu dobrze nie będzie

12.01.2019, 20:38

Rezygnacja ok ale może najpierw trzeba rozliczyć okres zarządzania szpitalem przez panią dyrektor audyt zewnętrzny i podanie do wiadomości publicznej faktycznych sukcesów szpitala pod rządami tej pani a nie informację z biuletynu szpitala. Desant do Ogrodzienca to mało powiedziane to już kolejna plaga egipska, kto na to wyraża zgodę może pora przerwać tą farsę

12.01.2019, 20:03

Teraz do Ogrodzieńca szykuje się desant wybrańców nowej pani burmistrz i jej koleżanki która poległa w chęci przejęcia władzy w starostwie

12.01.2019, 19:27

Tego złego co zrobiła nic nie cofnie,przyczyniła się do zagłady Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego.Wielu pracowników musiało odejść.Długi szpitala miała uratować ,,siec szpitali"i połączenie zakładów........fikcja, fikcja , fikcja.Niech z ta panią odjedzie autobus pracowników gminy Ogrodzieniec, których przyjęła do pracy. Szerokiej drogi już czas.......

12.01.2019, 17:23

Wredna natura. W Szpitalu tak było. Wrednie za rządów. Teraz podobno w kocurowie cyrk. Współczucie dla mieszkańców i pracowników. Podobno sami odchodzą.

12.01.2019, 12:13

Jak to czemu? Bo to jest taka wredna natura tej osoby, przechodząc do innego koryta trzeba na złość zrobić i opóźnić wybranie następcy.

12.01.2019, 11:14

Jak to. Czemu blokowała miejsce. Powinna odejść. Co za człowiek.

11.01.2019, 23:44

Kur... Paulina, weź czasem przed publikacją swoich wypocin czytaj, co napisałaś, bo to już czysta żenada, żeby tyle byków narobić w paru zdaniach.

11.01.2019, 13:38

W zasadzie, to każdy z dyrektorów szpitali, na koniec swojego dyrektorowania powinien podawać ile za jego kadencji umarło pacjentów w danym szpitalu.