Aula może pomieścić  270 osób Aula może pomieścić  270 osób

Aula może pomieścić 270 osób (© fot. ARC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wydział Nauk Społecznych Akademii Jana Długosza w Częstochowie może poszczycić się nowoczesną aulą. Na ten cel przebudowano salę gimnastyczną, mieszczącą się w budynku uczelni przy Armii Krajowej.

Zmodernizowane audytorium zostało otwarte w listopadzie ubiegłego roku. - Aula ma bardzo dobrą akustykę, jest komfortowo wyposażona, mogą się w niej odbywać koncerty muzyczne, festiwale filmowe - twierdzi Marek Makowski, rzecznik prasowy AJD. - Jest godna uniwersytetu.

Aula może pomieścić 270 osób, jest wyposażona w ekrany na prezentacje wideo, kabiny dla tłumaczy, scenę umożliwiającą wystawianie sztuk teatralnych. Projekt "Adaptacja auli na potrzeby Wydziału Nauk Społecznych w ramach rozbudowy bazy naukowo-dydaktycznej Akademii im. Jana Długosza" jest w 85 procentach finansowany przez Unię Europejską. Koszt całej inwestycji to ponad 3 mln 250 tys. złotych.

Z auli dumni są i wykładowcy, i studenci. - Dobrze, że są dotacje unijne, bo dzięki tym środkom rozwijają się uczelnie - twierdzi Martyna Kowalska, studentka politologii na AJD. - Aula jest bardzo nowoczesna, niejeden uniwersytet może nam jej pozazdrościć. Ostatnio wystawiano tu bajkę. Dzięki tej inwestycji rozwija się także życie kulturalne na naszej uczelni.

Adaptacja sali gimnastycznej na aulę to na razie pierwszy etap szerszego projektu, w ramach którego ma być rozbudowywana baza naukowo--dydaktyczna Akademii im. Jana Długosza. W przyszłości ma to ułatwić przekształcenie uczelni w uniwersytet.

W kolejnym etapie zaplanowano budowę obiektu, który ma stać się siedzibą wydziału. Budowa rozpocznie się w 2011 roku. Koszt planowanej inwestycji jest obliczony na około 40 mln złotych.

Aula wykorzystywana jest na różne okazje. Ostatnio odbyły się tutaj ogólnopolskie warsztaty jazzowo-bluesowe oraz międzyuczelniane spotkania ze studentami.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!