Dzięki unijnemu wsparciu w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów przybyło m Dzięki unijnemu wsparciu w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów przybyło m

Dzięki unijnemu wsparciu w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów przybyło m.in. komputerów (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Europejskie fundusze, z których korzystają niemal wszystkie dziedziny życia, są znaczącym wsparciem także dla bielskich uczelni. Realizacja dużego przedsięwzięcia rozpoczęła się w Akademii Techniczno-Humanistycznej. Za-kończyły się spore inwestycje w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów.

Studenci i kadra ATH mają powody do zadowolenia. Niebawem będą mogli korzystać z ulepszonej bazy dydaktycznej. Na przebudowę budynku C, wycenioną na 13,6 mln zł, uczelnia uzyskała ponad 11,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na 37 zaakceptowanych projektów z województwa śląskiego, wniosek ATH został zakwalifikowany na czwartym miejscu. Pieniądze z unijnego dofinansowania stanowią 85 procent wartości przedsięwzięcia.

Prace już trwają. Gruntowna przebudowa budynku C potrwa do maja 2012 roku i obejmie całą wschodnią część obiektu. Oprócz sal dydaktycznych, powstaną nowoczesne laboratoria badawcze. Po zakończeniu inwestycji do przebudowanego obiektu przeniesiony zostanie Wy-dział Nauk o Materiałach i Środowisku, który teraz zajmuje stary budynek przy bielskim placu Fabrycznym.

Władze ATH dążą do tego, żeby wszystkie uczelniane wydziały przenieść na teren kampusu pod Szyndzielnią. Budynek przy placu Fabrycznym trzeba jak najszybciej wyremontować. Tu z kolei po renowacji będą mogły działać Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz inne jednostki Akademii, odpowiedzialne za współpracę z biznesem czy zagranicą.

Realizacja dofinansowanego przez UE projektu w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej została już zakończona. Dofinansowanie wyniosło ponad 300 tys. zł. Dzięki temu unowocześniona została baza dydaktyczna uczelni. W pracowniach służą już studentom nowe zestawy komputerowe, drukarki, projektory.

- To jeden z kolejnych realizowanych przez nas projektów. Dokonane dzięki niemu zakupy znacząco uzupełniły naszą bazę. Przybyło ponad 560 sztuk różnego sprzętu - mówi Agata Dobrzańska z WSBiF.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!