Dzięki europejskiemu wsparciu pod Szyndzielnią stoi od wiosny nowoczesna hala wielofunkcyjna Dzięki europejskiemu wsparciu pod Szyndzielnią stoi od wiosny nowoczesna hala wielofunkcyjna

Dzięki europejskiemu wsparciu pod Szyndzielnią stoi od wiosny nowoczesna hala wielofunkcyjna (© fot. Wanda Then)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Budowa dużej, nowoczesnej i profesjonalnej hali wielofunkcyjnej była oczekiwana w Bielsku-Białej od lat. Planowano ją od roku 2007. W mieście brakowało obiektu, który mógłby pomieścić duże imprezy sportowe, targi czy koncerty gwiazd.

Na inwestycję przeznaczono malowniczo położoną działkę pod Szyndzielnią. Prace, wykonywane przez Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, rozpoczęły się wiosną zeszłego roku i dobiegły końca wiosną tego roku.

Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu europejskich funduszy. Z 77 milionów złotych, które potrzebne były na powstanie okazałej hali, blisko 30 milionów to pieniądze ze środków Unii Europejskiej.

Obiekt ma 70 metrów rozpiętości, dlatego dach został położony na gigantycznych dźwigarach. Nowoczesna w kształcie budowla, która rzuca się w oczy już z daleka, robi wrażenie także wewnątrz. Sama posadzka, która będzie służyła różnym celom, ma 60 m długości i 30 szerokości.

Hala jest nietypowa, ponieważ na zmianę będzie łączyć trzy funkcje sportową, wystawienniczą i widowiskową. W czasie targów, które zazwyczaj ściągają nad Białą rzesze turystów, wystawcy będą mieli do dyspozycji 6,7 tys. m kw. i pełne zaplecze techniczne. Luksus korzystania z nowego obiektu poznali w kwietniu jako pierwsi organizatorzy 37. Międzynarodowych Targów Budownictwa "Twój Dom 2010".

- To nowoczesny obiekt, który zapewnił wystawcom i gościom najwyższy standard i komfort. W ten sposób rośnie też prestiż bielskich targów, łatwiej będzie do nas zapraszać wystawców z innych krajów Europy - mówi Barbara Kropka, wiceprezes bielskiego Biura Promocji i Wystaw Astra, które targowe imprezy organizuje od lat. Aby w hali mogły się odbywać imprezy sportowe, dysponuje pełnowymiarowym boiskiem dostosowanym do różnych gier zespołowych. Wkrótce gotowe będą też składane trybuny, potrzebne kibicom i widzom imprez kulturalnych. Pomieści się na nich od 3 do 4,5 tys. osób. Kupiono też estradę i 1,5 tys. krzeseł, które będzie można dostawić.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!