Od sekretariatu klubu PiS do sekretariatu marszałka przemierzał wczoraj w towarzystwie kamer i fotoreporterów korytarze sejmowe zadowolony Janusz Palikot. Cel? Jako że PiS zapraszał wszystkich posłów do wymyślonego i powołanego przez sobie zespołu, który ma czuwać nad przebiegiem śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej, Palikot jako jedyny parlamentarzysta spoza partii Jarosława Kaczyńskiego postanowił z zaproszenia skorzystać.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Jeśli politycy PiS nie przyjmą mnie, okażą się tchórzami - oświadczył na wstępie, po czym zaprezentował listę pierwszych 11 pytań, jakie ma dla zespołu. - Czy prawdą jest, jak twierdzi uparcie krążąca po Warszawie plotka, że Jarosław Kaczyński nalegał na wylądowanie w Smoleńsku mimo deklarowanych trudnych warunków pogodowych? - wypalił m.in. od razu.

Nie zważając na naganę, której chwilę wcześniej udzieliła mu Sejmowa Komisja Etyki za wypowiedź, że Lech Kaczyński ma w sprawie katastrofy smoleńskiej krew na rękach, powtarzał swoje tezy. Po czym urządził spektakl z wędrówką po korytarzach sejmowych, by zapisać się do zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza, zaczepiając po drodze napotkanych polityków PiS. W końcu natknął się na samego Macierewicza, który poradził mu zgłosić się do sekretariatu marszałka, zaznaczając, że na jego wstawiennictwo nie ma co liczyć.

- Nie widzę takiej możliwości. Gdy to działanie się ukształtuje, będę się nad tym zastanawiał - mówił już rano polityk PiS w radiowej Trójce pytany, czy przyjmie Palikota. - Działania Janusza Palikota mają na celu zabicie pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. To zbrodnia moralna, dyskredytowanie zmarłych - oburzał się Macierewicz.

Nic raczej jednak z tego oburzenia nie przyjdzie, bo regulamin Sejmu jest jasny: to nie od Macierewicza zależy, czy Palikot będzie zasiadał w zespole, ma do tego prawo każdy poseł, który wyraża ochotę, a podpis marszałka Sejmu pod wnioskiem jest tylko formalnością.

Tak więc pole do działania, które na fali spokojnej linii PiS w kampanii prezydenckiej zawęziło się wyraźnie, znów się Palikotowi otwiera.Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ewa (gość)

Palikot przynosi Polsce hanbe i wstyd.Zagranica smieja sie i mowia jezeli wszyscy poslowie i senatorowie lacznie z ezadem i prezydentem sa tak jak on to nie dziwia sie ze w Polsce sa same zlodziejstwa i afery

gość (gość)

to jest POSEŁ?obraża i krzywdzi ludzi beznadziejnym gadaniem bezkarnie,doczekaliśmy się inteligencji w Polsce.

rentner w Europie (gość)

Jest to posel co ma rzeczywiscie odwage mowic to co mysli 75% wyborcow!!!

ZERBIN (gość)

Powinno byc więcej takich Palikotów a cóż się stało że powiedział prawde że goni kler ma RACJE Pasibrzuchy że goni PIS NIEROBÓW Jeden odważny się znalazł Kaczyński na Wawel kpina Janusz goń tak dalej 100% racjii

Polak normalny. (gość)

Ma pan rację. Tak trzymać. Na Komisję Etyki niech pan się w.... Po jej oświadczeniach, w sprawie pana, widać, że jakaś taka, delikatnie mówiąc, mało etyczna i stronnicza. Pozdrawiam serdecznie.

viva (gość)

PALIKOTÓW i Polska nie byłaby ksenofobicznym, zacofanym, moherowym
krajem! jeden z niewielu WIELKICH LUDZI!!! rzeczywiście, jeden z niewielu w tym kraju!

czort wcielony (gość)

Należy do ludzi którzy mówią to co myślą.Niezawsze sie to może zwolennikom PiSdzielców podoba,to jest przeciwwagą dla takich Maciarewiczów,Kemp i innych Brudzińskich.