Położony w pobliżu Heidelbergu tor Hockenheim będzie areną zmagań kierowców Formuły 1 w kolejnej eliminacji mistrzostw świata - Grand Prix Niemiec. Dwa lata temu Robert Kubica zajął tam siódme miejsce, wygrał lider tegorocznych zamgań Lewis Hamilton. W ubiegłym roku Grand Prix Niemiec rozegrano na torze Nuerburgring.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Teraz nie będzie łatwo walczyć o czołowe pozycje, ale dam z siebie wszystko - zapowiadał polski kierowca podczas niedawnej wizyty w Poznaniu.

Bolid Polaka nie został jeszcze wyposażony w system F-duct, nie ma także dodatkowego dyfuzora, którymi dysponuje już kilka teamów w stawce.

- To sprawia, że muszę redukować docisk, aby być konkurencyjnym przy maksymalnej prędkości - wyjaśnia kierowca Renaulta.

Kubica nie ukończył przed dwoma tygodniami wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Po 20. okrążeniach zjechał do alei serwisowej, po czym wycofał się z wyścigu w wyniku awarii wału napędowego.

- Byłem w stanie zając miejsce w czołowej czwórce i teraz taki wynik biorę w ciemno - zapewnia Kubica - Mam nadzieję, że tym razem bolid spisze się lepiej. Na Hockenheim mamy dwa szybkie zakręty, pozostałe są wolniejsze, a poza tym jest długa prosta startowa i dlatego trzeba wycisnąć z auta maksimum w zakresie przyczepności - dodał kierowca Renaulta.

Polak zaznaczył też, że wiele zależeć będzie od pogody i stra-tegi użycia opon. Meteorolodzy zapowiadają mokry weekend, ale podczas niedzielnego wyścigu deszcz ma nie padać.

Pierwszy wyścig Formuły 1 %07na torze Hockenheim rozegrano w 1977 roku, choć wybudowano go 38 lat wcześniej. Wówczas triumfował Austrak Niki Lauda. Najczęściej jednak jako pierwszy linię mety przejeżdżał Michael Schumacher. "Schumi" triumfował aż cztery razy. Obecnie Grand Prix Niemiec na przemian rozgrywana jest na tym torze oraz na Nuerburgingu. Hockenheim przeszedł nie tak dawno modernizację, która pochłonęła 62 miliony euro. Trasę okrążenia skrócono do 4,574 km.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Lewis Hamilton - 145 pkt przed broniącym tytułu Jenso-nem Buttonem - 133. Kubica jest siódmy mając na koncie 83 pkt.
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!