Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 2:2 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Patryk Drabek
Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 2:2.
Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 2:2. P. Drabek
Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie: Wielkie emocje w Wielką Sobotę. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale piłkarze zawierciańskiej Warty wyrównali w doliczonym czasie gry. Zobaczcie zdjęcia.

Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 2:2

Kibice, którzy wybrali się na pojedynek Przemszy Siewierz i Warty Zawiercie, nie mogli narzekać na brak emocji.

Przyjezdni powinni objąć prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to po faulu na Michale Mące z rzutu wolnego przymierzył Michał Sołtysik, ale na posterunku był Maciej Matyjaszczyk.

Gdy po kwadransie dobrej gry wydawało się, że to Warta obejmie prowadzenie, Damian Pędzik wypatrzył wbiegającego przed „16” Sebastiana Komina, a ten technicznym uderzeniem przy słupku wpisał się na listę strzelców.

Podrażnieni tym golem piłkarze z Zawiercia chcieli za wszelką cenę wyrównać. Nie minęło pół godziny gry, gdy po solowej akcji z dystansu uderzył Mąka, a po chwili po rzucie rożnym główkował Robert Majchrzak. W obu sytuacjach udanie interweniował Matyjaszczyk.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Marcin Marko, ale sędzia uznał, że futbolówka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od jednego gracza Przemszy, który był na pozycji spalonej. Tym samym gospodarze nadal prowadzili 1:0.

Premierową odsłonę zakończyły groźne, ale niecelne uderzenia Sebastiana Radosza (z dystansu) oraz Komina (z rzutu wolnego).

Zawiercie.NaszeMiasto.pl: Polub nas na Facebooku

Po zmianie stron wymarzone okazje do zdobycia gola mieli piłkarze Warty. Po uderzeniu Dawida Karpińskiego i rykoszecie z kilku metrów uderzał Mariusz Dobrowolski, ale instynktownie bronił Matyjaszczyk.

Kilka minut później bramkarz Przemszy nie miałby nic do powiedzenia, ale Kamil Ziaja z 3 metrów przeniósł piłkę głową nad poprzeczką (z rzutu rożnego dogrywał Mąka).

Po godzinie gry groźniej zaatakowali gospodarze, ale Rafał Majchrowski przestrzelił po szarży Kamila Szostka.

Cztery minuty później sam Szostek zamknął jednak z prawej strony efektowną akcję Pędzika i Przemsza prowadziła już 2:0.

Zawiercian to nie załamało i wciąż dążyli do zdobycia bramki. W końcu, na 12 minut przed upływem regulaminowego czasu gry, rzut karny po zagraniu ręką jednego z obrońców wykorzystał Michał Sołtysik.

Dwie minuty później znów zakotłowało się przed bramką Matyjaszczyka, który obronił strzał Mąki i dobitkę Radosza. W kolejnej sytuacji musiał natomiast wyciągać piłkę z siatki, ale sędzia nie uznał trafienia głową Adriana Marka, bowiem wcześniej dopatrzył się faulu w polu karnym.

Warta napierała i miała kolejne wyśmienite okazje. Po strzałach głową Adriana Leksa i Radosza futbolówka mijała jednak bramkę.

Już w doliczonym czasie gry zawiercianie wręcz eksplodowali z radości. W pole karne dogrywał kapitan Warty Damian Sołtysik, a tam odnalazł się Marek, który posłał piłkę do siatki, ustalając rezultat spotkania.

- Stworzyliśmy sobie więcej sytuacji do zdobycia gola, ale nic nie chciało wpaść. Cieszymy się, ponieważ gdy przegrywa się już 0:2, to trzeba z zadowoleniem przyjąć remis - komentował trener Warty, Andrzej Wróblewski.

Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 2:2 (1:0)
Bramki: Komin 17, Szostek 64 - M. Sołtysik 78 - karny, Marek 90+1.
Przemsza: Matyjaszczyk - Piskuń, Will, Tora, Majchrowski, Szostek (88. Kysiak), Marko, Hajduk (85. Renner), Komin (57. Zając), Tomczyk, Pędzik.
Warta: Cogiel - Majchrzak, Marek, Ziaja, Mąka, Dobrowolski (67. Bartos), Kozłowski (65. Leks), M. Sołtysik, Karpiński, D. Sołtysik, Radosz.

Przemsza Siewierz Warta Zawiercie: Pojedynek kibiców
Przez całe spotkanie nie brakowało głośnego dopingu ze strony zarówno sympatyków Przemszy, jak i Warty. Kibice z Zawiercia w trakcie meczu wywiesili m.in. transparent „Przewidujemy zachmurzenie” i po chwili sprawili, że nad boiskiem unosiła się czarna chmura dymu. Tym samym w 70. minucie sędzia przerwał spotkanie na około 5 minut.