Na razie boisko w Kroczycach zamieniło się w wielki plac budowy Na razie boisko w Kroczycach zamieniło się w wielki plac budowy

Na razie boisko w Kroczycach zamieniło się w wielki plac budowy (© Fot. Patryk Drabek )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trwają prace przy budowie nowego stadionu sportowego przy ulicy Partyzantów w Kroczycach. Obiekt ma być jedną z architektonicznych perełek Jury Krakowsko - Częstochowskiej i ma się przysłużyć poprawie warunków do trenowania i obserwowania wydarzeń rekreacyjno - sportowych w gminie Kroczyce.

Do tej pory w miejscu budowy istniało boisko, które - łagodnie mówiąc - nie było wizytówką miejscowości.

Piłka zatrzymywała się na nierównej i zarośniętej murawie, a pasjonatów sportu odstraszała jeszcze rdza na poprzeczkach i słupkach. Do tego wszystkiego budynek klubowy zlokalizowany w pobliżu boiska nie należał do tych, spełniających europejskie standardy.

Teraz to wszystko ma się jednak zmienić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

- Jak to wszystko wyglądało, to każdy widział. To, co zostanie wybudowane będzie wreszcie przypominało boisko. Wszystko ma się zmienić na lepsze. Teraz obiekt będzie cieszył oko. Ma powstać ładny, kameralny stadion i nie możemy się już doczekać, kiedy zostanie oddany do użytku - nie kryje Jerzy Czapla, grający prezes i kierownik Skalniaka Kroczyce, czyli klubu, który będzie gospodarzem nowiutkiego stadionu.

Zmiany jakie zaplanowano na terenach przy ulicy Partyzantów są korzystne nie tylko dla działaczy i piłkarzy, ale także dla sympatyków piłki nożnej. Właśnie z myślą o nich powstaną trybuny na 700 miejsc siedzących. Ponadto wymieniona zostanie cała murawa, powstanie sztuczne nawodnienie, powiększony i ogrodzony zostanie budynek socjalny, utworzone zostaną również parkingi. Cały obiekt będzie oświetlony.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 2 milionów złotych, a gmina pozyskała na ten cel 1 miliona 700 tysięcy złotych z funduszy europejskich.

Obiekt ma powstać do końca listopada bieżącego roku, choć niewykluczone, że cała inwestycja może zakończyć się wcześniej. DRAPAWiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!