Spóźnialscy zapłacą więcej Spóźnialscy zapłacą więcej

Spóźnialscy zapłacą więcej (© FOT. MAREK GROTOWSKI)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Właściciel pojazdu będzie miał 30 dni na jego rejestrację, a jeżeli się spóźni, to zapłaci o 50 proc. więcej za wydanie dowodu rejestracyjnego, nalepek legalizacyjnych i kontrolnych - wynika z projektu ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego.

Propozycje przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury zakładają, że takie postępowanie będzie obowiązywało zarówno w przypadku nowych, jak i używanych pojazdów. W konsekwencji tylko za sam dowód rejestracyjny spóźnialscy zapłacą 81 zł, a nie 54 zł.

Niewykluczone, że wyższe będą także opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego. Ich wysokość ustali minister właściwy do spraw transportu w rozporządzeniu. Jednak projekt ustawy określa, że maksymalna stawka opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego może wynieść 110 zł. Z kolei nie więcej niż 20 zł mają kosztować znaki legalizacyjne i 40 zł nalepki kontrolne.

Obecnie za komplet nalepek legalizacyjnych, które są naklejane na tablice rejestracyjne, płacimy 12,50 zł. Natomiast opłata za nalepkę kontrolną (naklejana na przednią szybę w prawym dolnym rogu) wynosi 18,50 zł.

Instalację gazową w samochodzie będzie mógł zamontować tylko przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie obsługi i naprawy pojazdów, będący montażystą przystosowującym pojazd do zasilania gazem.

Wyższe wymagania będą dotyczyć również diagnostów. Co dwa lata będą musieli ukończyć trzydniowe warsztaty doskonalenia zawodowego.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: