Układ Attention Assist wykrywa zmęczenie i ostrzega kierowcę Układ Attention Assist wykrywa zmęczenie i ostrzega kierowcę

Układ Attention Assist wykrywa zmęczenie i ostrzega kierowcę (© Fot. Mercedes)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dla wielu kierowców dojazd do miejscowości urlopowej jest najdłuższą jazdą w roku. Stres podczas jazdy na długich dystansach jest tym mniejszy, im bardziej sam samochód pomaga kierowcy.

W wyniku prowadzonych badań stwierdzono, że w Niemczech około 25 proc. wypadków drogowych ze skutkami śmiertelnymi jest spowodowanych zmęczeniem. Przemęczeni kierowcy powodują przy tym co roku straty materialne rzędu pięciu miliardów euro.

Aby zmniejszyć ryzyko zaśnięcia za kierownicą, Mercedes-Benz wprowadził seryjnie we wszystkich modelach Klasy E i S (z wyjątkiem S 400 HYBRID) system Attention Assist, który na podstawie 70 parametrów, m. in. odbiegających od normy ruchów kierownicy, rozpoznaje narastające zmęczenie kierowcy, mogące doprowadzić do niebezpiecznego w skutkach zapadania w tzw. "sekundowy" sen. Układ ostrzega kierowcę w formie akustycznych oraz świetlnych sygnałów i sugeruje przerwę na odpoczynek.

Jak zapowiada dr Jorg Breuer - szef działu rozwoju aktywnego bezpieczeństwa w Mecedesie, już w najbliższej przyszłości niemiecki koncern będzie wyposażać w ten system kolejne modele.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!