Kolejna wygrana Aluron Virtu Warta Zawiercie [ZDJĘCIA]

PM
Patrycja Bargieł FOTO
Aluron Virtu Warta Zawiercie szybko zrehabilitował się za przegraną ze Ślepskiem Suwałki. W sobotę zanotował pewne zwycięstwo z Krispolem Września.

Chociaż pierwszy punkt w pierwszym secie zdobyli goście z Wrześni, to zawiercianie szybko wyszli na prowadzenie. Zdobyli cztery punkty z rzędu i zmusili rywali do poproszenia o przerwę. Rady udzielone przez ich trenera nie pomogły w zatrzymaniu zawodników Aluron Virtu Warty Zawiercie. Przewaga gospodarzy szybko wzrosła do sześciu "oczek" (10:4). Pierwszy set zakończył się zwycięstwem zawiercian, 25:17.

Bardziej wyrównany przebieg miała druga partia sobotniego spotkania. Walka "punkt za punkt" miała miejsce do stanu 7:6. Wtedy zawiercianie zdobyli trzy "oczka" z rzędu i odskoczyli przeciwnikom. APP Krispol Września straty zdołał odrobić pod koniec seta. Przewaga gospodarzy niebezpiecznie stopniała do dwóch punktów. Zawiercianie zachowali jednak "zimną krew" i pokonali rywali 25:23.

Chociaż Krispol Września przegrywał w całym meczu już 2:0, to jego zawodnicy nie poddawali się bez walki. Świadczy o tym przebieg trzeciego seta, w którym zawiercianie największą przewagę osiągnęli przy stanie 15:12. Goście szybko doprowadzili do wyrównania. Dominik Kwapisiewicz zdecydował się na poproszenie o przerwę w grze. Przyniosło to oczekiwany rezultat i gospodarze przywrócili swoją grę na właściwe tory. Ostatecznie Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrał trzeciego seta, 25:23.

MVP sobotniego spotkania został Jarosław Macionczyk.

Kolejne spotkanie Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegra na wyjeździe. Jego rywalem będzie SMS PZPS Spała. Początek meczu w środę, 18 stycznia, o godzinie 17.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - APP Krispol Września 3:0 (25:17.25:22,25:23)