Kromołów świętuje jubileusz 825-lecia istnienia [ZDJĘCIA]

W 2018 roku Kromołów świętuje jubileusz 825-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w Pałacyku nad Wartą odbył się uroczysty koncert. Zobaczcie zdjęcia.

W czwartek, 8 listopada, w Pałacyku nad Wartą w Zawierciu odbył się koncert "Spotkanie listopadowe z okazji 825-lecia Kromołowa". Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Sala w pałacyku zapełniła się mieszkańcami najstarszej dzielnicy Zawiercia.

Na początku program artystyczny przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu-Kromołowie. Następnie wystąpił zespół Kromołowianie oraz zespół Supernutki. Świętowanie jubileuszu Kromołowa zbiegło się w czasie ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

PM

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.11.2018, 01:38

Ale kto płaci pijakom za ten kibel w Kromołowie? Żenujące. Kromołow to bardzo dziwna wieś

13.11.2018, 10:09

Bożenko, to jakiś leń - za to cmentarz macie bardzo zadbany. A Ksiądz i tak nie jest wieczny.

13.11.2018, 01:37

Księdza w Kromołowie praktycznie nie ma, a jak jest to ignoruje ludzi, jest niesłowny, nie dba o Kościół itd...

12.11.2018, 19:58

Co z tym Księdzem z Kromołowa ?

12.11.2018, 18:04

Podobno przed wojną mieli szubienicę na rynku , blanowiczanie chcieli pożyczyć ale powiedzieli , że mają dla swoich.

12.11.2018, 17:44

W Kromołowie dali toi toi dla pijaków, kierunek między przystankiem a kościołem. Oraz kromołow cierpi na brak księdza, bo proboszcz olewa sobie wszystko i wszystkich

11.11.2018, 23:22

Bo oni najlepiej wtapiają się w panujące tam otoczenie...

11.11.2018, 17:30

Dlaczego w Zawierciu od strony Kromołowa nic miasto nie buduje poza barakami dla bezdomnych ???

10.11.2018, 16:05

Nie mowi sie Kromolow tylko KRYMOLOW-:)

10.11.2018, 16:04

Nie mowi sie Kromolow tylko Krymolow-:)

09.11.2018, 23:27

Czy panny z Kromołowa to są miastowe czy wsiowe ?

09.11.2018, 17:14

Czyli ci z kieleckiego to zwykłe wsioki ?!, no po tym jak głosują i kogo wybierają to faktycznie.

09.11.2018, 17:06

Vivat

09.11.2018, 16:23

To prawdziwa i jedyna drobnomieszczanska szlachta zawiercianska. Reszta to obszczymury z kieleckich wioch. Całe Zawiercie to same wsioki z kieleckiego. Wszyscy dookoła to wiedza

09.11.2018, 15:58

Co w ogóle sądzicie o kromołowiakach, co to są w ogóle za ludzie ???