Polscy siatkarze zwycięstwem nad Niemcami 3:1 (25:27, 26:24, 25:21, 25:18) w katowickim Spodku pożegnali się z tegoroczną Ligą Światową. W grupie D zajęli trzecie miejsce, za Kubą i piątkowymi rywalami.

Podopieczni trenera Daniela Castellaniego w 12 spotkaniach ponieśli sześć porażek - po trzy z Niemcami i Kubańczykami oraz sześciokrotnie wygrywali - z Niemcami, Kubańczykami oraz czterokrotnie z ekipą Argentyny.

Polska: Bartosz Kurek (15), Jakub Jarosz (7), Michał Ruciak (2), Patryk Czarnowski (4), Marcin Możdżonek (17), Grzegorz Łomacz (1) i Piotr Gacek (libero) oraz Mariusz Wlazły (13), Paweł Zagumny, Michał Bąkiewicz (4), Daniel Pliński (5).

Niemcy: Bjoern Andrae (3), Marcus Boehme (11), Robert Kromm (5), Max Guenthoer (11), Patrick Steuerwald, Georg Grozer (14) i Sebastian Pruesener (libero) oraz Manuel Rieke, Sebastian Schwarz (4), Jochen Schoeps (6), Denis Kaliberda (3).

Po czwartkowej porażce trener Daniel Castellani postanowił przemeblować wyjściową szóstkę. Jedynie wracający do formy Bartosz Kurek cieszył się ponownie zaufaniem szkoleniowca. Spotkanie, podobnie jak w czwartek, charakteryzowało się długimi wymianami i zaciętymi końcówkami poszczególnych setów.


W pierwszym secie wyrównana walka trwała niemal do samego końca. Gdy Polacy prowadzili już trzema punktami, popis skuteczności dał duet Georg Grozer i Robert Kromm. Ekipa Raula Lozano doprowadziła do wyrównania 19:19, a Castellani zareagował roszadą w składzie - na boisku pojawił się Paweł Zagumny za Grzegorza Łomacza i Mariusz Wlazły za Jakuba Jarosza. Ruch okazał się nieskuteczny, biało-czerwoni przegrali 25:27.

Polacy grali jednak coraz lepiej, czego dowodem były kolejne partie. W drugiej pierwsze skrzypce zaczął odgrywać Kurek, a w zdobywaniu punktów pomogli mu Wlazły i Marcin Możdżonek - 26:24 dla biało-czerwonych.

W trzecim secie gospodarze nie pozostawili wątpliwości, kto jest lepszy. Ożywienie w szeregach ekipy Castellaniego wprowadził Daniel Pliński. To głównie dzięki jego zagrywce Polacy wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca - 25:21.

Czwarta partia była tylko postawieniem kropki nad "i". Mistrzowie Europy nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. Niemcy gubili się w przyjęciu i nie potrafili znaleźć recepty na szczelny polski blok - 25:18 i 3:1 w całym meczu.

Wśród 10-tysięcznej widowni, która gorąco dopingowała mistrzów Europy, znalazły się też siatkarki polskiej reprezentacji, m.in. Milena Sadurek, Paulina Maj czy Katarzyna Gajgał.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rafał Sudoł (gość)

Wspaniała, niepowtarzalna, wyjątkowa atmosfera, to moje odczucia po
wczorajszym meczu w spodku. Chętnych do obejrzenia zdjęć z meczu
zapraszam do galerii na www.rafalsudol.eu