Tablice informacyjne zostaną umieszczone w różnych punktach Lublińca m Tablice informacyjne zostaną umieszczone w różnych punktach Lublińca m

Tablice informacyjne zostaną umieszczone w różnych punktach Lublińca m.in. na Rynku. (© fot. Radosław Kozłowski.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzięki środkom z funduszy europejskich Lubliniec może zaprezentować swoje walory turystyczne. Miasto otrzymało 700 tysięcy zł ze środków europejskich na promocję.

Program nosi nazwę "Lubliniec - Bo lubię to miasto. Rozwój systemu informacji turystycznej". Całkowity koszt przedsięwzięcia to 823 tysięcy złotych.

Za te pieniądze powstaną tablice informacyjne z planem miasta zlokalizowane w głównych punktach, tablice informacyjne dotyczące ciekawostek krajoznawczych, drogowe tablice turystyczne na drogach dojazdowych do miasta, witacze wzdłuż dróg dojazdowych do Lublińca, tablice z logiem miasta, tablica trójstronna przy skrzyżowaniu ul. Lisowickiej z obwodnicą miasta.

Oprócz tego łącznie oznakowanych zostanie 127 km tras turystycznych. W planach znajduje się stworzenie punktów informacyjnych samoobsługowych w postaci punktów informacji turystycznej, zlokalizowanych w różnych obiektach (39 punktów, 19 w mieście, 20 poza miastem) oraz infokiosków. Stworzone zostanie centrum informacji turystycznej, zlokalizowane w Muzuem Pro Memoria Edith Stein. Będzie ono wyposażone w zestaw komputerowy i sprzęt multimedialny.

W ramach projektu wydane zostaną foldery, plany miasta, ulotki informacyjne oraz przewodnik po atrakcjach i trasach turystycznych. Opracowany zostanie interaktywny, elektroniczny system informacji turystycznej.

Będzie on łączyć wszystkie informacje dotyczące atrakcji turystycznych, bazy turystycznej, gastronomii i hoteli w mieście. - Dzięki realizacji tego projektu nasze miasto będzie doskonale przygotowane na odwiedziny turystów - twierdzi Sebastian Majdzik z Wydziału Promocji lublinieckiego magistratu.

W projekcie na pewno wyróżnione zostaną dwie inwestycje turystyczne, które także były współfinansowane z pieniędzy europejskich: Muzeum Pro Memoria Edith Stein oraz ścieżki pieszo-rowerowe wraz z niedawno wybudowaną ścieżką wzdłuż ulicy Curie-Skłodowskiej, na którą miasto otrzymało ponad 600 tysięcy zł ze środków europejskich.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: