Wkrótce budynki przy ul Wkrótce budynki przy ul

Wkrótce budynki przy ul. Piastowskiej zostaną zmodernizowane (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wkrótce z krajobrazu Bielska-Białej znikną odrapane elewacje dwóch budynków byłego Bielkonu i starej farbiarni przy ul. Piastowskiej. Po gruntownej modernizacji zamienią się w kompleks szkoleniowy służący Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. Wszystko dzięki środkom pozyskanym z funduszy europejskich na projekt modernizacji bazy dydaktycznej dla kształcenia ustawicznego i praktycznego w Bielsku-Białej.

Utworzenie warsztatów pochłonie blisko 18 mln zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie ponad 16 mln zł.

W ramach projektu w 2007 roku został wyremontowany dach w jednym z budynków, wymieniono też część stolarki okiennej i drzwiowej oraz transformatory. Na wykonanie pozostałych prac ogłoszono przetarg. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty, jeszcze w lipcu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2011 roku.

Projekt polega na kompleksowym przystosowaniu bazy dydaktycznej dla kształcenia ustawicznego i praktycznego prowadzonego przez CKUiP. Zakres projektu obejmuje generalny remont i modernizację trzech dużych obiektów poprzemysłowych, budowę łącznika pomiędzy dwoma z nich oraz zakup sprzętu, wyposażenia i urządzeń dydaktycznych dla Centrum.

- Wniosek został oceniony bardzo wysoko. Cały kompleks zamieniony zostanie w centralne warsztaty szkolne, których bardzo w mieście brakuje. Tym bardziej że chcemy odbudować szkolnictwo zawodowe, które przez nieszczęśliwe działania w kraju zostało mocno zdegradowane. Centrum będzie jego ważnym punktem - zapewnia prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

Kompleksowi przywrócona zostanie nie tylko funkcja dydaktyczna. W efekcie modernizacji poprawi się też jego wygląd. Centrum Kształcenia Ustawicznego otworzy swoje podwoje dla kursantów w 2012 roku.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!