WUP prowadzi  projekt "Kompetencje na miarę potrzeb" WUP prowadzi  projekt "Kompetencje na miarę potrzeb"

WUP prowadzi projekt "Kompetencje na miarę potrzeb"

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Aktywność zawodowa po 50-tce? To możliwe - przekonują w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach. WUP realizuje właśnie projekt "Kompetencje na miarę potrzeb", czyli szkolenia i doradztwo dla mieszkańców naszego województwa, pracujących, którzy ukończyli 50. rok życia. W zajęciach uczestniczyć mogą także mieszkańcy Piekar Śląskich!

To właśnie osoby po 50-tce są najbardziej zagrożone utratą pracy. Z danych katowickiego WUP wynika, że w woj. śląskim jest aż 39.445 bezrobotnych powyżej 50. roku życia (stan na 31.05.2010), to ponad 22 proc. wszystkich bezrobotnych w województwie.

Dlatego nie dziwi, że nie brakowało chętnych do udziału w projekcie WUP. 23 czerwca zakończyła się rekrutacja. W biurze projektu przyznają, że mają komplet, czyli 200 osób.

To właśnie one w ramach przedsięwzięcia dowiedzą się między innymi, jak zaplanować swój zawodowy rozwój. To pierwszy etap szkoleń, który ruszy w lipcu.

A to tylko na początek. Projekt obejmuje także szkolenia z zakresu języka angielskiego - 204 godziny lekcyjne i szkolenia z obsługi komputera. Oba zakończą się otrzymaniem certyfikatów potwierdzającym ukończenie kursów. W planie są również szkolenia interpersonalne i warsztaty cywilizacyjne, które nauczą uczestników, na czym polega skuteczna autoprezentacja.

Doradcy zawodowi mogą także skierować uczestników projektu na specjalistyczne szkolenia, na przykład kursy spawalnicze, obsługi wózka widłowego, kursy księgowości, grafiki komputerowej, obsługi programu AutoCad, czy nawet na kurs prawa jazdy.

Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz wzmocnienie pozycji w dotychczasowym lub nowym miejscu pracy.

Na realizację projektu WUP pozyskał ponad 3,8 mln zł z funduszy europejskich. To dofinansowanie całkowicie pokrywa koszty przedsięwzięcia. Projekt będzie realizowany do końca przyszłego roku.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!