Półmaraton Zawierciański 2017 [NOWE FOTO]

PM
Za nami trzecia edycja BMW Półmaratonu Zawierciańskiego. W 2017 roku najlepszy okazał się Marcin

W niedzielę, 10 września, odbyła się trzecia edycja BMW Półmaratonu Zawierciańskiego 2017. Po raz pierwszy zorganizowano także Półmaraton MTB.

Uczestnicy obu wydarzeń mieli do pokonania taką samą trasę. Uczestnicy najpierw ruszyli ulicami Leśną, Sienkiewicza, Kościuszki, 3-go Maja, Dmowskiego, ponownie 3-go Maja i Kościuszki. Następnie pokonali ulice Blanowską, Glinianą, Rudnicką, Pomrożycką, Filaretów, Łośnicką, Piłsudskiego oraz Leśną. Czekały na nich 3 punkty odżywcze.

W BMW Półmaratonie Zawierciańskim 2017 udział wzięło 128 osób. Najlepszy okazał się Marcin Blaziński.Drugie miejsce zajął Abderahim Elasir. Trzecie miejsce wywalczył Pavlo Veretskyi.

W Półmaratonie MTB pojechało 41 osób. Wygrał Tomasz Dygacz. Drugie miejsce zajął Maciej Ścierski, na tuż za nim linię mety przekroczył Paweł Ścierski.

Osoby, które nie czuły się na siłach, aby wziąć udział w Półmaratonie Zawierciańskim mogły wybrać krótszy dystans, czyli Piątkę Zawierciańską. Mogli również wystartować w marszu nordic walking.

W Piątce Zawierciańskiej pierwszy na metę wbiegł Sebastian Liwoch. Drugie miejsce zajął Tomasz Gołek. Na trzecim miejscu znalazł się Kamil Kufel.

W marszu nordic walking najszybszy był Patryk Kołek, który był nieznacznie lepszy od Kacpra Mizgały. Trzecie miejsce zajął Leszek Treściński.