Puchar Polski: Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3

PM
ARC.
Za nami półfinał Pucharu Polski. Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzyła się z Cerradem Czarni Radom. Spotkanie zakończyło się wygraną zawiercian 3:1.

W środę, 23 stycznia, rozegrane zostały półfinały Pucharu Polski. Aluron Virtu Warta Zawiercie zmierzyła się w nich z Cerrad Czarni Radom. Chociaż radomianie są bardzo wymagającym rywalem, to Jurajscy Rycerze nie pozostawili im złudzeń. W pierwszym secie pokonali ich do 18. Drugi set to wygrana zawiercian 25:19. W obu setach w ataku nie do zatrzymania byli Marcin Waliński i Grzegorz Bociek. Asy serwisowe dokładał Alexandre Ferreira. Zawiercianie popełniali niewiele błędów. W przeciwieństwie do rywali. Dzięki błędom radomian w pierwszym secie Jurajscy Rycerze zdobyli 8 punktów. W drugim secie było to aż 13 punktów.

Kryzys przyszedł w trzecim secie. Zawiercianie wyszli na niego nieco rozkojarzeni. Problemy ze skończeniem ataku miał Grzegorz Bociek. Skutecznością nie raził także Marcin Waliński. Przez prawie cały set Czarni utrzymywali kilka punktów przewagi. Zawiercianie zerwali się do walki pod koniec partii, ale zabrało im czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Set zakończył się wygraną gospodarzy 25:23.

W czwartym secie wszystko wróciło do normy. Czarni Radom nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie przeciwników. Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrała 25:21 i mogła cieszyć się z wygranej w całym meczu 3:1. MVP został Marcin Waliński.

Aluron Virtu Warta Zawiercie awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski. W sobotę, 26 stycznia, zmierzy się z drużyną ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o godzinie 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 21:25)