Remont wiaduktu w Chruszczobrodzie miał rozpocząć się już pod koniec ubiegłego miesiąca, ale wciąż nie ma ostatecznych decyzji. Kiedy mieszkańcy doczekają się początku prac?

Remont wiaduktu w Chruszczobrodzie: Kiedy początek prac?


W Chruszczobrodzie, w ciągu DW 796, przebudowany zostanie most nad rzeką Mitręgą i wiadukt nad torami.

- W przypadku mostu trwają jeszcze uzgodnienia z zarządcą rzeki i uzyskiwanie odpowiednich pozwoleń. Jeśli chodzi o wiadukt, to PKP PLK cofnęły nam pozwolenie na wejście na ich teren. Związane to jest z tym, że linia kolejowa będzie w tym samym czasie modernizowana. Nie wstrzymuje to budowy nowego wiaduktu zbyt mocno, jednak trzeba dokonać nowych uzgodnień z jednostką, która modernizować będzie linię kolejową - tłumaczy Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosc (gość)

Przez ten remont i objazd do 78 nie da się żyć przy 78 cały dzień bez przerwy jedzie sznur samochodów.Głową pęka.

.... (gość)

a ten niby ,,suchodół,, czyli most między mostem nad Mitręgą a wiaduktem ? jest w gorszym stanie niz tamte dwa...druty na wierzchu , popękany i nie suchodół a wiecznie mokry, bagno wręcz...na nim nie ma ograniczenia przez betony i DALEJ PONAD 80 TON WYTRZYMUJE , GDY NA NIM SIĘ MIJAJĄ 2 KOLOSY PRZEŁADOWANE , MIMO IZ MA TYLKO 30 TON NOŚNOŚCI... A RACZEJ MIAŁ , GDY BYŁ NOWY I W MIARĘ MOCNY, W LATACH 50, DO 80....