Skalniak Kroczyce - Źródło Kromołów 3:1 [ZDJĘCIA]

DRAPA
Skalniak Kroczyce - Źródło Kromołów: Podopieczni Dawida Gajeckiego pokonali w derbach powiatu zawierciańskiego rywali z Kromołowa. Bohaterem był Dawid Gajda, który skompletował hat tricka.

Skalniak Kroczyce - Źródło Kromołów 3:1

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał Skalniak Kroczyce. Nie dość, że dobrą okazję do zdobycia gola miał Michał Jawura, to jeszcze w 25. minucie Mateusz Kozłowski dograł do Dawida Gajdy, a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Tuż po zmianie stron Damian Majer padł w „16” po starciu z Łukaszem Nadolnym, a sędzia wskazał na „jedenastkę”, chociaż przyjezdni mocno protestowali. Do piłki podszedł Gajda i podwyższył rezultat.

Źródło mogło szybko odpowiedzieć, ale po zgraniu głową Bogdana Szadkowskiego, Mateusz Sokołowski uderzał „nożycami” nad bramką.

Wydawało się, że przełomowa będzie 54. minuta. Po niebywałym zamieszaniu w polu karnym Skalniaka strzał jednego z piłkarzy Źródła obronił… Krzysztof Furmański. Defensor zobaczył za to zagranie czerwoną kartkę, a z 11 metrów nie pomylił się Marek Surowiec.

Przyjezdni przycisnęli, ale popełnili prosty błąd w obronie. Sławomir Turlej w niegroźnej sytuacji faulował w polu karnym Patryka Chodaka, a sędzia ponownie wskazał na „wapno”.

Rezultat na 3:1 ustalił pewnym strzałem Gajda, kompletując tym samym hat tricka.

Źródło starało się jeszcze co prawda powalczyć o punkty, a szanse miał m.in. aktywny Turlej, ale wynik już się nie zmienił.

Głos trenerów:
Dawid Gajecki, Skalniak Kroczyce:
Bardzo cieszę się z tych punktów, ponieważ po czerwonej kartce bałem się, że rywale nas dopadną. Dobrą zmianę dał jednak pozyskany w ostatniej chwili z Zielonych Żarki Patryk Chodak, który wywalczył rzut karny. Nerwowo było jednak do samego końca.

Bogdan Szadkowski, Źródło Kromołów: Zaczęliśmy trochę słabo, a rywale nas przycisnęli. Wystarczył jeden błąd i później wszystko się posypało. Brakowało nam kontuzjowanego Łukasza Pasternaka i mieliśmy w tyłach spory kłopot. Decyzje sędziów też miały jakiś wpływ na wynik. O ile ten drugi karny był zasłużony, to pierwszy na pewno nie, ponieważ zawodnik rywali poślizgnął się. Poza tym nam też należała się jeszcze jedna „jedenastka”. Nie chcę jednak zwalać winy na sędziów, ponieważ można powiedzieć, że sami jesteśmy sobie winni. Graliśmy z przewagą jednego zawodnika i nie potrafiliśmy rozegrać piłki.

Skalniak Kroczyce - Źródło Kromołów 3:1 (1:0)
Bramki: Gajda 25, 47 - karny, 63 - karny - Surowiec 54 - karny.
Skalniak: Nowak-Jaworski - Kozłowski, Cichor, Furmański, Bednarz, Majer, Żurawski, Stachura (90+1. Kot), Gajda (80. Mroziński), Jawura, Treściński (61. Chodak).
Źródło: Palczewski (59. Sikora) - Zamora, Szadkowski, Nadolny, Zgryźniak, Sokołowski (73. P. Turlej), Surowiec, Otczyk, Rasztabiga, Krawczyk (59. Łągiewka), S. Turlej.