Śmiertelny wypadek w Skarżycach: Dwie osoby zginęły, a dwie są ranne po wypadku, do którego doszło w środę na drodze między Skarżycami a Pieckami (gmina Zawiercie). Zobaczcie zdjęcia.

Śmiertelny wypadek w Skarżycach


AKTUALIZACJA
Według wstępnych ustaleń śledczych, kierowca audi A3 jechał w kierunku Skarżyc i zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się toyotą rav4.

Samochody wylądowały w rowie, a 38-letni kierowca audi i jego 32-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Obydwoje mieszkali w Zawierciu.

Jak informuje zawierciańska policja, drugim samochodem podróżowała trzyosobowa rodzina z Zawiercia.
Kierowca został przebadany i nie było konieczności hospitalizacji. Kobieta z kilkuletnim dzieckiem została przewieziona do szpitala, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca toyoty był trzeźwy.

Prokurator zdecydował o zabezpieczeniu uszkodzonych samochodów do dalszych badań.

- Standardowo w takich sytuacjach wszczęło śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator zarządził sekcję zwłok ofiar wypadku - przekazał prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Wcześniej pisaliśmy:
Do wypadku doszło około godziny 18 na łuku drogi. Zderzyły się dwa samochody osobowe - audi oraz toyota.

- Dwie osoby zginęły, a dwie - w tym dziecko - trafiły do szpitala. Jedna osoba została przebadana i nie było konieczności hospitalizacji. Aktualnie zabezpieczamy miejsce zdarzenia - przekazał bryg. Marek Fiutak, komendant powiatowy PSP w Zawierciu.

Na miejscu pracowali policjanci i strażacy oraz prokurator.

Po godzinie 21 droga była już przejezdna.

Więcej informacji wkrótce.