Piłkarze ze Szczekocin zaliczyli udaną rundę wiosenną Piłkarze ze Szczekocin zaliczyli udaną rundę wiosenną

Piłkarze ze Szczekocin zaliczyli udaną rundę wiosenną (© Fot. Arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zawodnicy ze Szczekocin rywalizowali w II grupie częstochowskiej A-klasy i chociaż zajęli ósmą lokatę, to sezon mogą uznać za udany.

Na tak dobrą ocenę piłkarze zapracowali szczególnie wiosną, gdy byli postrachem dla faworytów. W starciach z trzema zespołami z samego "czuba" tabeli podopieczni Mariusza Domagalskiego wywalczyli aż 5 punktów!

Na początek piłkarze Sparty dosyć niespodziewanie zremisowali (1:1) w "jaskini lwa", czyli na boisku Płomienia Kuźnica Marianowa, który od przyszłego sezonu będzie już występował w "okręgówce". Następnie wygrali z drugim w tabeli Sokołem Olsztyn (2:1) i podzielili się punktami z trzecią w ligowych zmaganiach Spartą Siedlec Duży (2:2).

By nie było aż tak miło, to wrzucając piłkarzom przysłowiowy kamyczek do ogródka, przypomnijmy o mało chwalebnych porażkach na własnym stadionie z Częstochówką Parkitką (0:3) oraz Wartą Mstów (1:6).

- Te dwie drużyny ewidentnie nam nie pasowały, a piłkarze na mecze z czołowymi drużynami byli bardzo zmotywowani - nie kryje trener Mariusz Domagalski. - Warto zaznaczyć, że przez osiem kolejek byliśmy niepokonani i nie przypominam sobie takiej serii, choć od 3 lat jestem trenerem Sparty. W następnym sezonie planujemy powalczyć o wyższe lokaty - podkreśla szkoleniowiec.

Najskuteczniejszym graczem drużyny okazał się Sławomir Żelezik, który wygrał także prowadzoną przez sztab szkoleniowy punktację na najlepszego zawodnika.

Słowa uznania należą się także doświadczonemu pomocnikowi Markowi Ostrowskiemu.

Strzelcy (sezon 2009/2010): 10 - Sławomir Żelezik, 6 - Dariusz Kusiak, 4 - Łukasz Rak, Marek Ostrowski, 3 - Łukasz Boryń, Łukasz Winiarski, 2 - Michał Kozłowski, Mariusz Malus, Dawid Wilk, 1 - Michał Jańczyk, Karol Kawałek, Krzysztof Furmański.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!