Marek Rutkiewicz przed rokiem w TdP zajął szóste miejsce i wygrał klasyfikację górską Marek Rutkiewicz przed rokiem w TdP zajął szóste miejsce i wygrał klasyfikację górską

Marek Rutkiewicz przed rokiem w TdP zajął szóste miejsce i wygrał klasyfikację górską. (© fot. Wojciech Matusik.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W rozpoczynającym się w niedzielę 67. Tour de Pologne większość etapów rozegrana zostanie w naszym regionie. Kolarze najpierw 2 sierpnia finiszować będą w Dąbrowie Górniczej. 3 sierpnia planowany jest etap z Sosnowca do Katowic, a dzień później z Tychów do Cieszyna. 5 sierpnia zawodnicy będą natomiast rywalizować na trasie z Jastrzębia Zdroju do Ustronia.

- Naszego narodowego wyścigu nie było w tym regionie od kilkunastu lat, a mnie od dawna marzyło się, żeby Tour de Pologne znów przyjechał na Śląsk. Jestem dumny, że mogę pokazać ten region kibicom nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, bo bezpośrednie transmisje z TdP przeprowadzi nie tylko TVP, lecz także Europsport docierający do 240. mln widzów w 59. krajach. Niech ludzie zobaczą jak duże zmiany zaszły przez ostatnie lata na Śląsku - powiedział dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang na wczorajszej konferencji prasowej w Katowicach.

Trzeci etap z Sosnowca do Katowic zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

- To będzie najkrótszy etap tegorocznego wyścigu, ale bardzo widowiskowy. Wiodąca ulicami miast trasa jest pełna zakrętów i kolarze na pewno jechać będą na niej bardzo szybko. Po dojechaniu do Katowic kolarze siedmiokrotnie pokonają 12-kilometrową pętlę w centrum miasta, a jej dodatkową atrakcją będzie premia górska usytuowana na wzniesieniu obok Spodka. Przy katowickiej hali będzie się też znajdować mapa etapu - stwierdził były świetny kolarz Lech Piasecki odpowiadający za przygotowanie trasy wyścigu.

Etap z Sosnowca do Katowic dedykowany będzie pamięci byłego świetnego włoskiego kolarza Franco Balleriniego, który w tym roku zginął w wypadku samochodowym.

W TdP oprócz 18. najlepszych grup z UCI Pro Tour wystąpi też pięć ekip z "dzikimi kartami", w tym reprezentacja Polski.

- Trener Piotr Wadecki ogłosił już skład naszej kadry. Liderem 8-osobowej drużyny jest Marek Rutkiewicz, który powinien powalczyć zwłaszcza na górskich etapach do Ustronia czy Bukowiny - dodał dyrektor Lang.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!