Drugi budynek WSZiNS to korzyść nie tylko dla uczelni, ale także dla osiedla, na którym się znajduje Drugi budynek WSZiNS to korzyść nie tylko dla uczelni, ale także dla osiedla, na którym się znajduje

Drugi budynek WSZiNS to korzyść nie tylko dla uczelni, ale także dla osiedla, na którym się znajduje (© Fot. Radosław Łapeta )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 3,5 mln złotych kosztowała adaptacja dawnego, niepotrzebnego już przedszkola przy ulicy Ciasnej 3 w Tychach na potrzeby rozrastającej się Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych. Unijna dotacja wyniosła prawie 2,6 mln zł, czyli 74 procent kosztów całej inwestycji.

W ciągu około dwóch lat dawny budynek przedszkola zwiększył swoją objętość z 500 metrów kwadratowych do 1316 metrów kwadratowych. Obiekt został mocno rozbudowany. Dobudowano mu piętro, wszerz też się rozrósł. Unijne pieniądze starczyły nie tylko na wykonanie prac budowlanych, ale też na zakup niezbędnych mebli oraz komputerów.

W oddanym do użytku w grudniu 2005 roku budynku przy ulicy Ciasnej 3 mieszczą się teraz rektorat, wygodne pokoje pracowników naukowych wszystkich katedr, dwie aule, trzy sale wykładowe oraz sala komputerowa na trzydzieści stanowisk. Nowy obiekt bardzo poprawił studentom komfort studiowania. Przede wszystkim teraz wszystko mają na miejscu, w ciągu dnia krążą najwyżej pomiędzy dwoma budynkami usytuowanymi naprzeciwko siebie w niewielkiej odległości, natomiast wcześniej niektóre zajęcia odbywały się w budynku Zespołu Szkół nr 5 im. Hanny i Kazimierza Wejchertów, co wymagało kilkunastominutowego przejścia z alei Niepodległości na ulicę Edukacji. Zimą oraz w słotne, jesienne dni była to niewątpliwie niemała uciążliwość. - Ponadto teraz każda sala ma swoje konkretne przeznaczenie i nie ma już sal zbiorczych, jak wcześniej, gdy Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych dysponowała tylko jednym budynkiem - mówi student Tomasz Bartosiak.

- Jest teraz po prostu dużo lepiej niż z jednym budynkiem - kwituje studentka Alicja Witoszek.

Dodanie Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych drugiego budynku dało również uczelni możliwość zwiększenia swojej oferty kształcenia. Można było otworzyć m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Uniwersytet Dziecięcy.

Do tego wszystkiego poprawiła się estetyka całego terenu, na którym znajduje się WSZiNS.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: