Bytomski skatepark cieszy się dużą popularnością Bytomski skatepark cieszy się dużą popularnością

Bytomski skatepark cieszy się dużą popularnością (© fot. ARC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czerwcu ubiegłego roku otwarto bytomski skatepark, którego budowa sfinansowana została dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na obiekt usytuowany w zabytkowym parku miejskim im. F. Kachla przy ul. Wrocławskiej przeznaczono 635 tys. złotych z funduszy europejskich.

Przy projektowaniu skateparku wykonawca konsultował swoje pomysły z opiniami przyszłych użytkowników, tak aby budowany obiekt sprostał wszystkich oczekiwaniom miłośników deskorolki, rolek i jazdy na bmxach. Inwestycja znalazła ogromne poparcie wśród młodzieży, która do tej pory musiała testować swoje umiejętności w innych skateparkach naszego regionu lub wykonywać triki w zamkniętych fabrykach bądź w innych, nieprzystosowanych do tego celu miejscach. Na terenie obiektu fani jazdy na deskorolce znajdą rampy, murki, poręcze i inne niezbędne elementy potrzebne do wykonywania najtrudniejszych trików. Dodatkowo park posiada własne oświetlenie, które umożliwia korzystanie z niego do godziny 23.

Obiekt znajduje się w pobliżu otwartego kąpieliska w Bytomiu, dzięki czemu w miesiącach wakacyjnych cieszy się jeszcze większą popularnością wśród mieszkańców. O trafności tej inwestycji najlepiej świadczy fakt, że codziennie na rampach skateparku swoje umiejętności sprawdzają nie tylko bytomianie, ale także miłośnicy tego sportu z całego regionu. Większość z nich wybiera bytomski tor z powodu braku takich obiektów w ich najbliższej okolicy lub przepełnienia już istniejących. Skatepark w naszym mieście jest również doceniany przez zawodowych deskorolkarzy. W tym roku na terenie obiektu odbędzie się cykl zawodów Silesian Skate Show organizowanych przez bytomski OSiR. W sierpniu swoje umiejętności będą mogli pokazać zawodnicy na bmxach, natomiast we wrześniu, na zakończenie imprezy odbędzie się rywalizacja w trikach na rolkach. Takich inwestycji, w Bytomiu i całym regionie, dzięki funduszom europejskim będzie coraz więcej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!