Viret CMC Zawiercie sprawił problemy swojemu rywalowi FOTO

PM
Viret CMC Zawiercie zmierzył się we własnej hali z SRS Czuwaj Przemyśl. Chociaż spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych, to szczypiornistom z Zawiercia nie można było odmówić waleczności.

W sobotę, 17 lutego, na Viret CMC Zawiercie czekało kolejne ligowe spotkanie przed własną publicznością. Tym razem zawierciańscy szczypiorniści zmierzyli się z SRS Czuwaj Przemyśl, czyli czwartą siłą I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Na uwagę podczas spotkania zasługiwała duża frekwencja kibiców. Nie brakowało głośnego dopingu.

Początek spotkania nie układał się po myśli Viretu. Gospodarze mieli problem z zatrzymaniem m.in.Macieja Kubisztala. W 6 minucie gry przewaga przyjezdnych wzrosła do pięciu bramek (1:6). Wtedy do ataku ruszyli zawiercianie. Bramki zdobywali Łukasz Szymański i Artur Makaruk. Viret grał także dobrze w obronie i SRS Czuwaj Przemyśl nie mógł "odskoczyć" przeciwnikom. Od 15 minuty gry rozpoczęła się dosyć wyrównana walka. Chociaż gościom udawało się wyjść na kilkubramkowe prowadzenie, to szczypiorniści z Zawiercia potrafili szybko odrobić straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym, 17:17.

W drugiej części meczu Viret CMC Zawiercie przez długi czas nie pozwalał rywalom na wyjście na prowadzenie większe niż jedna bramka. W 44 minucie przyjezdni zanotowali jednak trzy trafienia z rzędu i zyskali dosyć bezpieczną przewagę (25:29). Chociaż gospodarze walczyli do ostatnich minut meczu, to SRS Czuwaj Przemyśl nie pozwolił zawiercianom odrobić strat. Zespół z Przemyśla wygrał 37:33.

Warto dodać, że w przerwie spotkania zorganizowany został konkurs dla kibiców. Trzy osoby, które złapały piłeczki otrzymały vouchery do strefy SPA w Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej. Fabryka Handballu przygotowała natomiast konkurs dla swoich podopiecznych. Młodzi szczypiorniści za zadanie mieli wykonać transparenty dopingujące Viret CMC Zawiercie. Następnie prace zostały ocenione, a na najlepsze z nich czekały drobne upominki związane z zawierciańskim klubem.

Viret CMC Zawiercie - SRS Czuwaj Przemyśl 33:37 (17:17)