Viret Zawiercie nadal bez porażki [ZDJĘCIA]

PM
Viret Zawiercie kontynuuje swój marsz po awans do I ligi. Tym razem pokonał Glorię Katowice.

Kolejna drużyna nie zdołała zatrzymać rozpędzonych szczypiornistów Viretu CMC Zawiercie. W niedzielę, 15 stycznia, zawiercianie rozegrali na wyjeździe pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Ich rywalem została Gloria Katowice.

Na początku meczu gospodarze nie mogli poradzić sobie ze skutecznymi w ataku zawiercianami. W 5 minucie gry goście prowadzili już 1:4. Przewaga szybko została roztrwoniona. Viret Zawiercie cały czas prowadził jednak w spotkaniu. W końcówce pierwszej połowy goście ponownie stali się skuteczni. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsza część zakończyła się pięciobramkowym prowadzeniem Viretu CMC Zawiercie (12:17).

Druga część to dominacja zespołu z Zawiercia. W pierwszych dziewięciu minutach meczu zawodnicy Viretu Zawiercie zdobyli siedem bramek. Nie stracili w tym czasie ani jednego trafienia. Przewaga gości wzrosła do dwunastu bramek (12:24). Spotkanie zakończyło się natomiast wygraną Viretu Zawiercie, 23:33.

W spotkaniu w Katowicach zadebiutował Kamil Buchcic, nowy bramkarz Viretu CMC Zawiercie. 24-latek jest wychowankiem Vive Targi Kielce.

Kolejne spotkanie Viret CMC Zawiercie rozegra na własnym boisku. Jego rywalem będzie SPR Wisła Sandomierz. Początek w sobotę, 21 stycznia, o godzinie 18.

Gloria Katowice - KS Viret CMC Zawiercie 23-33 (12-17)