Wspinaczka na tle  zamków Wspinaczka na tle  zamków

Wspinaczka na tle zamków. Tak promowano Jurę. (© fot. arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lotniskowa Kampania Promocyjna Cztery Pory Roku na Jurze trwała przez 13 miesięcy i zakończyła się z końcem 2009 roku. Projekt był kampanią promującą subregion północny województwa śląskiego - powiaty: kłobucki, częstochowski i myszkowski.

Polegał na ekspozycji walorów turystycznych subregionu w portach lotniczych na terenie całej Polski, przy wykorzystaniu oferowanych przez nie powierzchni reklamowych. Celem projektu było wypromowanie subregionu północnego oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej jako miejsca, gdzie można aktywnie spędzić czas, uprawiać turystykę rekreacyjną bez względu na porę roku.

Bezpośrednim założeniem projektu jest wzrost liczby

turystów, zarówno tych indywidualnych jak i przyjeżdżających w zorganizowanych grupach. Projekt realizowany był przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.

Kosztował 785 tys. złotych, z czego 85 pocent pochodziło z funduszy europejskich. Informacje o atrakcjach czekających turystów przyjeżdżających na Jurę Krakowsko-Częstochowską prezentowane były w różnych formach, m.in za pomocą billboardów, plakatów, podświetlanych kasetonów, ulotek, spotów reklamowych i 18 akcji reklamowych z udziałem hostess.

W ramach projektu przygotowany został produkt w postaci amonitu z dołączoną legendą, stanowiący element charakterystyczny tylko dla obszaru Jury.

Upominek rozdawany był za pośrednictwem hostess podczas całodniowych akcji promocyjnych. Jednodniowe akcje odbywały się na terenach krajowych portów lotniczych, m.in. w Pyrzowicach.

Akcja "Jurajsko aktywni" kładła nacisk na możliwość uprawiania różnorodnych form rekreacji na tle jurajskich zamków, np. turystyki rowerowej, czy wspinaczki. Malownicze tereny Jury to wymarzone miejsce do tego typu aktywności ludzkiej.

Na wszystkich formach promocyjnych umieszczona była muszla amonitowa.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!