Warta Zawiercie - Gwarek Ornontowice 2:5 (1:0)

PM
Za nami ostatni domowy mecz Warty Zawiercie w tym roku. Jej rywalem został Gwarek Ornontowice.

W sobotę, 11 listopada, rozegrana została trzynasta kolejka IV ligi (grupa śląska I). Warta Zawiercie zmierzyła się na własnym boisku z Gwarkiem Ornontowice.

Przez długi czas wydawało się, że zawiercianie zakończą to spotkanie z trzema punktami na koncie. W 33 minucie Warta Zawiercie wyszła na prowadzenie. Jeden z zawodników Gwarka zanotował trafienie samobójcze. Na kolejną bramkę kibice czekali do 54 minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się Michał Mąka.

Nagle coś zacięło się w grze Warty Zawiercie. Wykorzystali to przyjezdni, którzy zaczęli popisywać się swoją skutecznością. W 55 minucie doprowadzili do wyrównania (2:2), a dziesięć minut później wyszli na prowadzenie (2:3). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygrana Gwarka Ornontowice, 5:2.

Po sobotniej przegranej Warta Zawiercie spadła na 13. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 13 punktów.

Mecz z Gwarkiem był ostatnim meczem przed własną publicznością w tym roku. Teraz na zawiercian czekają dwa spotkania wyjazdowe. W sobotę, 18 listopada, Warta zmierzy się z rezerwami Piasta Gliwice. Tydzień później na zawiercian czeka zaległe spotkanie z Górnikiem Piaski.