Warta Zawiercie – Tęcza Błędów 2:1 (0:0) [ZDJĘCIA]

Paulina Musialska
Warta Zawiercie – Tęcza Błędów: Wydawało się, że wygrana z liderem tabeli może być niesamowicie trudnym zadaniem. Zawiercianie zdołali jednak zatrzymać u siebie komplet punktów. Po raz kolejny bramki zdobywał Michał Mąka. Problemy rywalom sprawiał także Damian Adamiecki.

Gospodarze od pierwszych minut starali się naciskać na bramkę przeciwników. Groźną okazję stworzyli już w pierwszej minucie meczu. W pole karne dośrodkował Michał Mąka, a akcję zamykał Łukasz Kozłowski. Piłka minęła jednak lewy słupek.

W 5 minucie gry Michał Mąka oddał strzał na bramkę, ale bramkarz zdołał wybić piłkę. Trafiła ona do Sebastiana Radosza, ale napastnik Warty uderzył nad poprzeczką.

Chwilę później Adrian Maciążek zagrał prostopadłą piłkę do Michała Mąki. Obrońca Warty bez wahania oddał strzał, ale piłka minęła bramkę.

W 15 minucie to gospodarze musieli bronić się przed stratą bramki. Tęcza Błędów próbowała wykorzystać zamieszanie w polu karnym, ale na wysokości zadania stanęła defensywa zespołu z Zawiercia.

Trzy minuty później powinno być 1:0. Mocny strzał oddał Damian Adamiecki, ale intuicyjnie zdołał go obronić bramkarz Tęczy, Dawid Stambuła.

W 21 minucie Tęcza Błędów wyszła z szybką kontrą, ale świetną interwencją popisał się Sławomir Liberski.

W 28 minucie piłkę udało się przechwycić Łukaszowi Burczykowi. Zawodnik Tęczy minął obrońców i uderzył na bramkę. Futbolówka powędrowała jednak nad poprzeczką. Dziesięć minut później Tęcza miała kolejną groźną sytuację, ale ponownie zabrakło celności.

W 54 minucie spotkania świetnym rajdem lewą stroną boiska oraz dośrodkowaniem w pole karne popisał się Michał Mąka. Żaden z jego kolegów nie zdołał jednak zamknąć akcji.

W 68 minucie meczu zagrożenie w polu karnym rywali po raz kolejny stworzył Michał Mąka. Obrońca Warty próbował oddać strzał, ale został zablokowany.

Sześć minut później dośrodkowanie Michała Mąki próbował wykorzystać Damian Adamiecki. Pomocnik uderzał głową, ale trafił prosto w Dawida Stambułę.

W 77 minucie gry Warta Zawiercie mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia. Piłka po raz kolejny trafiła do Michała Mąki, który zdecydował się na uderzenie z okolic 24 metra. Trafił prosto w okienko bramki strzeżonej przez Dawida Stambułę.

Chwilę później Łukasz Cichoń próbował zaskoczyć Sławomira Liberskiego strzałem z woleja. Zawodnikowi Tęczy Błędów zabrakło mu jednak precyzji i futbolówka powędrowała obok słupka.

W 81 minucie Michał Mąka popisał się rajdem lewą stroną boiska. Następnie umieścił piłkę w prawym rogu bramki. Dawid Stambuła nie miał szans na obronę tego uderzenia.

Sześć minut później Tęcza Błędów zdołała zdobyć bramkę kontaktową. Łukasz Burczyk oddał wtedy strzał głową. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

KP Warta Zawiercie – Tęcza Błędów 2:1 (0:0)
Michał Mąka 2 (77', 81') – Łukasz Burczyk (87')

Warta Zawiercie: Liberski - Białek, Marek, Kozłowski, Mąka, A. Maciążek, Sobczyk, Radosz (85' Orzeł), Adamiecki, Matusiak, Szwaja

Tęcza Błędów: Stambuła – Wiatr (86' Żmuda), Zapart, Cieślik, Bielawski, Matwiejczyk, Wróbel (57' Mendela), Cichoń, Pałasz (86' Wędziński), Stępień, Burczyk