WOŚP 2014 Zawiercie: Kto wystąpi w powiecie zawierciańskim podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Zagrają między innymi Dawid Kwiatkowski i Bas Tajpan.

Komentarze (41)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dyletant (gość)

Ale się dowiedziałem co gdzie i kiedy ! O dowiedziałeeeem się. Dzięki za super informacyjny artykuł, jakby nie on to nie dowiedziałbym się , że finał wpowiecie się odbędzie

Majkel (gość) (Jorg)

Co do emocjonalnego szantażu to odczuwam go gdy ksiądz podstawia mi wiklinowy koszyczek pod nos w niedziele albo przychodzi do mnie do domu żeby go pokropić i odprawić swoje płatne modły, oczywiście za kopertę. - taki przykład emocjonalnego szantażu z prawa...

Proponuję księżom żebrakom wziąć się do uczciwej roboty a nie żebrać od ludzi och ciężko zarobione pieniądze. Wolę dzieci zbierające na sprzęt medyczny do szpitala dla innych dzieci niż zdrowego dorosłego mężczyznę który woli żebrać niż wziąć się do normalnej roboty...

Samorządy z reguły nawet jeśli mają opłacić tą inicjatywę to mają na takie cele przeznaczone fundusze. Dlaczego nie wykorzystać ich przy okazji WOŚPu wspierając taką inicjatywę? Można oczywiście przeznaczyć tą kasę zamiast tego na dni Zawiercia, kolejny piknik rodziny czy dzień pieczonego ziemniaka i tam z pompą zorganizować koncerty (nic do takich rzeczy nie mam, przecież to wszystko jest dla ludzi) ale dlaczego tych funduszy nie wykorzystać tak jak będą wykorzystane jutro i zorganizować takiego koncertu w dzień WOŚPu?

No dlaczego by nie?

Przecież mnóstwo ludzi jutro przyjdzie pobawić się na te koncerty. Co w tym złego, że miasto wykorzysta kasę na ich organizację?

jedrus (gość) (Andrzej)

Twardo stąpam po ziemi i wiem, że muszą być jakieś koszty imprez.. Ale...Dam pod rozwagę, że to imprezy jak i inne (np. święto gminy!!!), z których korzystają i bawią się ludzie. A że przy okazji dadzą pieniążki na pożyteczny cel? Komu przeszkadza zabawa, życzliwość, uśmiech i zapał młodych ludzi?

takdlaorkiestry (gość)

W zdecydowanej większości "owsiakowe imprezy" generują tylko koszty wynikające z korzystania z mediów, urządzeń i sal (ponoszą je samorządy, z pewnością jednak nie zrujnuje ich to). Zresztą w tych imprezach uczestniczą ludzie, bawia się też, a zatem te imprezy mają sens. Błędem organizatorów jest zapraszanie zespołów, które żądają zapłaty - powinni zobaczyć wówczas wyciągnięty środkowy palec. W tych instytucjach, które znam, ludzie przychodzą do pracy bez żądania zapłaty, czy wolnego w zamian. Moim zdaniem niczego nie da się osiągnąc, nie ponosząc choć minimalnych kosztów. Zysk, nie tylko materialny jest nie do ocenienia. Bo dla mnie, ten dzień, to dzień narodowej solidarności, to dzień, w którym większość ludzi się do siebie uśmiecha, w którym ludzie są dla siebie życzliwi. A przede wszystkim większość ludzi DAJE KASĘ Z SERCA!. Tak, z serca, nie z przymusu. Nie chcesz, nie daj, ale nie obrzydzaj innym przyjemności z podarowania choćby złotówki dla innych. To, co idzie z państwowego worka na służbę zdrowia wędruje tak dziwnymi drogami, że ciężko nadążyć. A ile jest marnowanych pieniędzy na różne dziwne programy.... Podsumowując - mierzi mnie ta wojenka, dajcie spokój ludziom, którzy robią coś za darmo, dajcie młodzieży możliwość zabawy połączonej z pomaganiem.

_ (gość)

Czemu panuje tu taka nagonka na wośp?
Cekawe ilu z was pomogło....Wychodzicie z założenia: "Ja nie mam to i innym nie pomogę". Załosne podejscie
Ogarnijcie sie

_ (gość)

Czemu panuje tu taka nagonka na wośp?
Cekawe ilu z was pomogło.... Ja nie mam to i innym nie pomogę.
Ogarnijcie sie

Andrzej (gość)

Gdyby samorządy przedstawiły publicznie rozliczenia kosztów organizacyjnych imprez WOŚP okazało by się, że przekraczają kwotę zebraną zebraną przez Pana Owsiaka. Tylko bardzo, bardzo naiwni myślą, że to kręci się samo.

Zaczarowana (gość)

Mam pytanie czy trzeba mieć bilety na to wydarzenie bo właśnie nigdzie nie ma mowy na ten temat a od kilku osób słyszałam ze tak i już nie wiem a bardzo bym chciała zobaczyć Dawida <33

sceptyk (gość)

Krótkie pytanie czy Dawid Kwiatkowski i Bas Tajpan zagra tylko za koszt dojazdu? To znaczy, ze pokaże bilet i mu zwróci kasę sztab zawierciańskiej WOŚP? no i kto zapłaci za prąd?

Ciekawy (gość)

Ktoś już postawił tu takie pytania. Nie było odpowiedzi, to ja postawię je za nim:
1/ ile za granie w Zawierciu wezmą zespoły i kto za to zapłaci? I tylko nie mówcie, że zagrają za zwrot kosztów dojazdu i wyżywienie bo w to już nikt nie uwierzy!
2/ kto zapłaci (i ile) obsłudze przygotowującej scenę, oświetlenie, ochronie itd.?
3/ czy obsługa i pracownicy budynków gdzie odbędzie się impreza mają płacone za bycie w pracy i czy przychodzą do niej dobrowolnie?
Dlaczego pytam? Ano, dlatego, że może lepiej wszystkie te pieniądze wydane na obsługę, artystów i inne przekazać bezpośrednio na zawierciańską służbę zdrowia, a nie na Owsiaka? Bo od Owsiaka to nie wiadomo ile do nas wróci! I tylko nie piszcie, że WOŚP ratuje służbę zdrowia bo to wstyd by państwo polskie i samorządy pokazywały swoją niemoc poprzez aprobowanie takiego WOŚP w imię poprawności politycznej, gdyż to ich obowiązkiem jest łożyć na służbę zdrowia, a nie zgadzać się by młodzież "żebrała" od przechodniów, a Owsiak piał jak to WOŚP ratuje służbę zdrowia, gdzie te uzbierane kilkadziesiąt milionów złotych w skali kraju nie jest nawet JEDNYM promilem pieniędzy jakie na służbę zdrowia daje państwo

d (gość) (LOLek)

A co robi statystyczny wyznawca Jurka Owsika(ty jesteś zapewne jego najwierniejszym) to co Hasło przewodnie róbta co chceta no to robita Ćpata palita pijeta kradnieta i myślicie że pojadaliście wszystkie rozumy bo internetu trochę przeczytałeś. LOLek Przenośna pompa to się przyda tobie żeby ci wtłoczyć trochę tlenu do mózgu bo jest niedotleniony przez te tv-enowskie brednie(a tak na marginesie czemu w tvn lub Polsacie ta szopka się nie odbywa tylko w publicznych mediach a poza tym szkoda na to klawiatury

sceptyk (gość) (LOLek)

LOLek napisał: "Powtarzam po raz kolejny - samorząd nie ponosi kosztów imprezy, tylko w niektórych przypadkach udostępnia miejsce. Za wszystko inne odpowiedzialny jest dany sztab który musi wszystko załatwić, łącznie ze sponsorami którzy opłacą imprezę... "
A jak myślisz kto płaci np. za prąd zużyty w czasie koncertu za wodę? no kto? proszę odpowiedz mi na to jedno pytanie! Naprawdę masz nikłą wiedze o organizowaniu tej imprezy

Jorg (gość) (LOLek)

Zwykle nie używam takich sformułowań, ale muszę to napisać: jesteś tak niedoinformowany, że jakakolwiek ustawa nie jest w stanie tego przewidzieć! I do tego jesteś wyjątkowo odporny na wiedzę i nie do zreformowania!
A co jest już nie do wybaczenia to to, że piszesz jawną nieprawdę! I co do kosztów organizacji orkiestry w naszym mieście, jak i przymusu pójścia do pracy (twoja bezczelna ironia w odpowiedzeniu Zaw, że Prezydent generuje miejsca pracy - ty w ogóle wiesz o czym piszesz? co, generuje na jeden dzień?), poprzez inne perły twoich pseudo informacji. Nie masz bladego pojęcia o kosztach organizacyjnych, a te bzdury o sponsorach (którzy co najwyżej pizzę lub herbatę zasponsorują) to wsadź między bajki.
I ja powtórzę po raz kolejny: samorząd ponosi praktycznie całkowity koszt organizacyjny w postaci: wynajmu sceny i oświetlenia, zapłacenia artystom, ochronie imprezy, obsłudze, pracownikom obiektów, na których jest orkiestra za ich nadzór na nimi w dniu imprezy i posprzątanie po imprezie. I wiele innych, jak rozlepienia plakatów (prawda, że ktoś to fizycznie musi zrobić, i co, może wolontariusze? bahahhaaaa)
Skąd to wiem? Ano stąd, że byłem w sztabie trzykrotnie, ostatni raz w 2004 roku, a i obecnie wiem co się dzieje Lolku. Ale dorosłem i nie zgadzam się na oszukiwanie narodu!
I skończ z kłamaniem i dezinformacją!!!!