Politechnika Śląska w Zabrzu będzie miała kolejny budynek Politechnika Śląska w Zabrzu będzie miała kolejny budynek

Politechnika Śląska w Zabrzu będzie miała kolejny budynek. W ten sposób powstanie kampus uczelniany (© Fot. Olga Wiśniowska )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Politechnika Śląska będzie miała w Zabrzu kolejny budynek. Miasto pozyskało ponad 13,5 miliona zł z Unii Europejskiej na adaptację powojskowego obiektu przy ul. Roosevelta 32. To właśnie w tym budynku za rok mają się już uczyć studenci Wydziału Organizacji i Zarządzania.

- Budynek trzeba gruntownie wyremontować. Powstaną w nim 33 sale dydaktyczne - zapowiada Sławomir Cieślik z Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Obiekt zyska nowe oblicze. W środku powstaną sale seminaryjne, wykładowe, gabinety wykładowców, laboratoria komputerowe oraz klatki i korytarze łączące poszczególne jego części. Będzie również winda. Całość zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowane zostanie ponadto otoczenie budynku przy ul. Roosevelta 32. Powstaną parkingi (31 miejsc parkingowych oraz 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych), drogi wewnętrzne i chodniki.

Jak się dowiedzieliśmy, prace adaptacyjne już się rozpoczęły. - Wykonaliśmy już szereg prac rozbiórkowych oraz robót ziemnych, związanych z nowym skrzydłem budynku B. Ogłosiliśmy również 10 czerwca główny przetarg na roboty budowlane, które zgodnie z zapisami umowy zostaną wykonane w okresie dziesięciu miesięcy od czasu jej podpisania - informuje Sławomir Cieślik z zabrzańskiego magistratu.

Warto podkreślić, że nowy obiekt przy ul. Roosevelta 32 zakończy budowę kampusu uczelni w Zabrzu i pozwoli jej zwiększyć liczbę miejsc dla kandydatów na studia.

- Wydział bardzo się rozwija i jest duże zainteresowanie takimi kierunkami, jak zarządzanie, administracja, logistyka czy socjologia. Nowy budynek rozwiąże nasze problemy lokalowe - podkreślają władze Politechniki Śląskiej. Studentka Ania, która uczy się już na drugim roku administracji, cieszy się, że Politechnika będzie miała nowy budynek.

- Teraz jest ciasno. Przydałoby się więcej nowocześnie wyposażonych sal - uważa studentka.

Dodajmy, że cała inwestycja pochłonie ponad 16 mln 600 tys. złotych.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!