Uczestniczki odbywały praktyki m Uczestniczki odbywały praktyki m

Uczestniczki odbywały praktyki m.in. w salonie kosmetycznym (© Fot. Agnieszka Materna )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sto czterdzieści osób z Jastrzębia Zdroju odbyło szkolenia zawodowe, które zwiększyły ich szansę powrotu na rynek pracy. Kursy zafundował im Urząd Miasta w ramach programu "Rozwiń swoje możliwości - wsparcie szkoleniowo-doradcze osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na obszarze Jastrzębia Zdroju".

Urzędnicy mogli go realizować w dużej mierze dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Całkowity koszt projektu ostatecznie wyniósł blisko 445 tys. zł, 85 procent tej kwoty, to jest prawie 378 tys. zł, dała Unia Europejska.

Pierwsi uczestnicy projektu rozpoczęli kursy w lutym ubiegłego roku. A ostatni odebrali swoje certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia w kwietniu bieżącego roku. Wśród osób, które skorzystały z oferty przygotowanej przez urzędników, były kobiety mające dłuższą przerwę w zatrudnieniu spowodowaną na przykład wychowywaniem dzieci oraz te, które nigdy nie pracowały. Szkolenia skierowane były też między innymi do osób zwolnionych z zakładu karnego oraz zagrożonej wykluczeniem społecznym młodzieży w wieku od 15 do 25 lat.

Uczestnikom programu urzędnicy zaoferowali możliwość zdobycia konkretnego zawodu, począwszy od brukarza czy posadzkarza po pracownika administracyjno--biurowego. Można było też nauczyć się języka obcego i obsługi komputera, z tworzeniem stron www włącznie.

- Każde szkolenie obejmowało wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne. Były też zajęcia m.in. z pomocy przedmedycznej i aktywnych form poszukiwania pracy. Uczestnicy projektu skorzystali również z indywidualnej pomocy psychologa oraz doradcy zawodowego - relacjonują urzędnicy.

Panie chętnie wybierały kurs wizażystki-kosmetyczki- stylistki paznokci. - Szkolenie trwało przez miesiąc. Miałyśmy dwa tygodnie wykładów i dwa tygodnie praktyki w salonie kosmetycznym. Teraz mamy ciekawy zawód - mówi nam pani Karolina.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!