Rondo na Klimontowskiej usprawniło ruch w tej okolicy Rondo na Klimontowskiej usprawniło ruch w tej okolicy

Rondo na Klimontowskiej usprawniło ruch w tej okolicy. (© fot. Katarzyna Domagała.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na budowę ważnego odcinka Drogi Współpracy Regionalnej. Odcinek od DK 79 na Borach do węzła autostrady w Jeleniu będzie kosztował 40 mln zł, z czego 34 mln to pieniądze pochodzące z funduszy europejskich.

- Wraz z podpisaniem umowy nastąpi przekazanie placu budowy, a więc od razu można będzie przystąpić do pracy. Firma, która wygrała przetarg, będzie miała 24 miesiące na wybudowanie 3,5-kilometrowego odcinka Drogi Współpracy Regionalnej - zapowiada Marcin Miłek z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.
O pieniądze z funduszy europejskich skutecznie walczą też sąsiednie miasta.

W Sosnowcu kierowcy już od zimy jeżdżą przebudowanym odcinkiem ulicy Kombajnistów.

Droga ma ogromne znaczenie dla kierowców, inwestorów i mieszkańców Sosnowca. Przebudowywana ulica prowadzi bowiem do terenów inwestycyjnych po byłej Kopalni Węgla Kamiennego Sosnowiec, osiedli mieszkaniowych oraz terenów rekreacyjnych.

Przebudowa ulicy Kombajnistów była kosztowna. Inwestycję wyceniono na ponad 12 mln zł, ale ponad 3,5 mln udało się zdobyć z funduszy europejskich.

Unijne pieniądze pomogły też wybudować sosnowiecką ulicę Klimontowską. Przedsięwzięcie wyceniono na ponad 8,5 mln zł, ale z miejskiej kasy zapłacono tylko niespełna 4,9 mln zł. Resztę wyłożyły fundusze europejskie. Droga znacząco usprawniła ruch aut do terenów inwestycyjnych.

W Sławkowie trwają prace na ulicy Fabrycznej. Droga prowadzi do Euroterminala. Po zakończeniu prac kierowcy odczują ulgę, bo przed remontem dziury w drodze były tak duże, że musieli bardzo uważać, żeby nie uszkodzić aut. Tutaj drogowcy mogli zacząć roboty również dzięki unijnej dotacji.

Remont ulicy Fabrycznej kosztował prawie 1,5 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł pochodziło z funduszy europejskich.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!