Zmodernizowany amfiteatr prezentuje się bardzo okazale Zmodernizowany amfiteatr prezentuje się bardzo okazale

Zmodernizowany amfiteatr prezentuje się bardzo okazale (© fot. arc )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Publiczność w Wiśle oglądając występy artystów z całego świata podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej nie będzie musiała już moknąć w razie deszczowej pogody. Amfiteatr w Wiśle, najsłynniejsza beskidzka estrada, został zadaszony.

Efektowny dzięki modernizacji obiekt został oficjalnie zaprezentowany widzom w czerwcu. Amfiteatr otrzymał imię prof. Stanisława Hadyny, słynnego kompozytora, założyciela i wieloletniego kierownika Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Na widowni wyposażonej w nowe krzesełka został zamontowany odlany z brązu pomnik siedzącego na krzesełku profesora.

- Dziadek po śmierci na wszystkie występy spoglądał z góry. Teraz, gdy nad amfiteatrem wyrósł dach, ograniczono mu widoczność, więc postanowił zasiąść na widowni, skąd będzie dopingował wykonawców - uśmiechała się Agata Hadyna-Lazar, wnuczka prof. Stanisława Hadyny.

Dach wiślańskiego amfiteatru został dodatkowo wyposażony w efektowną iluminację świetlną, która - co warto podkreślić - zdobyła uznanie ekspertów w tej dziedzinie. Wisła otrzymała wyróżnienie od Philips Lighting Poland S.A. "za propagowanie idei upiększania miasta za pomocą światła poprzez wspaniałą iluminację amfiteatru na nowatorskich systemach LED".

Zadaszenie i modernizacja amfiteatru to jeden z najważniejszych efektów projektu "Rozwój infrastruktury okołoturystycznej Miasta Wisły", na który beskidzki kurort dostał z unijnych funduszy ok. 8,2 mln zł.

Projekt obejmował aż siedem zadań - prócz modernizacji amfiteatru miasto postanowiło wybudować trasę turystyczną w Malince, zmodernizować pasaż w centrum miasta oraz Bulwar Księżycowy, wyremontować trasę turystyczną Czarne-Malinka i fragment Wiślańskiej Trasy Rowerowej oraz poprawić zagospodarowanie Parku Kopczyńskiego oraz kompleksu rekreacyjnego "Jonidło".

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!