Źródło Kromołów zapewniło sobie awans do "okręgówki"

Źródło Kromołów wygrało spotkanie z Niwką Sosnowiec, wiceliderem sosnowieckiej A-klasy. Sobotnia wygrana sprawiła, że zespół z najstarszej dzielnicy Zawiercia zapewnił sobie awans do "okręgówki".
 A. Seweryn (ARC)

W sobotę, 19 maja, rozegrane zostało spotkanie 26. kolejki sosnowieckiej A-klasy. Jeden z najważniejszych pojedynków miał miejsce w Sosnowcu, gdzie Źródło Kromołów zmierzyło się z miejscową Niwką. Było to starcie lidera tabeli z drużyną zajmującą drugie miejsce w tabeli.

W sobotnim meczu kibice nie obejrzeli wielu bramek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 62 minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Kozłowski. Spotkanie zakończyło się wygraną Źródła, 1:0.

Wygrana w Sosnowcu spowodowała, że Źródło Kromołów zapewniło sobie awans do ligi okręgowej. Przewaga nad Niwką Sosnowiec wynosi obecnie 12 punktów, a do końca rozgrywek zostały cztery mecze. Oznacza to, że wicelider nie będzie w stanie odrobić strat przed końcem sezonu 2017/2018.

Niwka Sosnowiec - Źródło Kromołów 0:1 (0:0)