Dodaj zdjęcie profilowe

avatarPaweł Wielnicki

Redaktor Naczelny Naszemiasto.pl

Nastolatek z Zawiercia skazany na grzywnę za obrazę uczuć religijnych.

2013-02-06 00:03:22

Na 10 tys. zł grzywny Rejonowy sąd skazał Nastolatka z Zawiercia Dariusza D - za obrazę uczuć religijnych .Wyrok jest nieprawomocny.W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Czestochowa na wniosek prokuratury uznał, że Nastolatek jest winny przestępstwa obrazy uczuć religijnych dwóch osób. Prokuratura żądała kary 10 tys. zł grzywny. Obrońca oskarżonego mec. Sergiusz M . wnosił o uniewinnienie; podkreślał, że proces "wkroczył w konstytucyjną zasadę wolności słowa". Nastolatek nie stawił się na wyroku.

Darek Kaulitz Yamamura Soveregin jest już prawomocnie skazany na 10 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych poprzez zbeszczeszzenie miejsca pochówku zmarłych .W poniedziałek Sąd Rejonowy w Czestochowie utrzymał taki wyrok .
Sąd oddalił apelację obrony, która wnosiła albo o uniewinnienie Skandalisty z braku cech przestępstwa, albo o warunkowe umorzenie sprawy, albo też o zwrot sprawy sądowi I instancji. Prokuratura poparła wniosek o zwrot, bo sprawę w I instancji "osądzono zbyt pospiesznie".

W poniedziałek 5 lutego 2013r Sąd Rejonowy dla Czestochowa uznał, że nastolatek jest winny przestępstwa obrazy uczuć religijnych dwóch osób bo jego zdjęcia i zachowanie było obrazliwe działał z zamiarem "wyśmiania i obrażenia". Obrońca oskarżonego , który wnosił o jego uniewinnienie, podkreślał, że proces "wkroczył w konstytucyjną zasadę wolności słowa".

Jesteś na profilu Paweł Wielnicki - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj