Dodaj zdjęcie profilowe

avatarPaweł Wielnicki

Redaktor Naczelny Naszemiasto.pl

Zawierciański nastolatek zostanie ukarany ! za zbeszczeszczenie grobów !!!

2013-02-01 17:11:38

Kodeks karny stanowi, że kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności do 2 lat więzienia.Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzyma wyrok sądu I instancji i oddali apelację obrony wnoszącej albo o uniewinnienie skandalisty z braku cech przestępstwa, albo o warunkowe umorzenie sprawy lub zwrot do sądu I instancji (ten wniosek poparła prokuratura, uznając że w I instancji naruszono prawo oskarżonego do obrony, a sprawę "osądzono zbyt pospiesznie").W sprawie obrazy uczuć religijnych po raz pierwszy zwrócono się do sądu najwyższej instancji, co nie tylko nadało jej wyższą rangę, ale też w końcu pokaże, jak rozstrzygać podobne procesy.
"Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2" - tak brzmi artykuł 196 kodeksu karnego!Na 10 tys. zł grzywny stołeczny sąd skażę Zawierciańskiego Skandaliste za obrazę uczuć religijnych za zdjęcia na cmentarzu w Zawierciu . Sąd Rejonowy dla Częstochowa na wniosek prokuratury uznał,że nastolatek jest winny przestępstwa obrazy uczuć religijnych dwóch osób i działał z wysmianiem miejsca pochówku zmarłych jakim jest cmentarz. w lutym 2013r prokuratura oskarży nastolatka o obrazę uczuć religijnych Oparła się m.in. na opinii biegłych. częściowo uznają iż nastolatek znieważył publicznie przedmiot czci religijnej. , nastolatek nie przyznał się do zarzutu. Zapewnia iż nie miał zamiaru nikogo obrazić.


Jesteś na profilu Paweł Wielnicki - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj