Dodaj zdjęcie profilowe

avatarzsporeba

Zawiercie

Zespół Szkół w Porębie-szkoła dobrych praktyk kształcąca z przyszłością.

2015-06-04 23:59:09

Według przeprowadzonych analiz rynku pracy, najszybciej rozwijającymi się branżami zawodowymi jest sektor informatyczny i logistyczny. Zespół Szkół w Porębie, to szkoła kształcąca w zawodach z przyszłością.Technikum im. M. Kopernika w Porębie zostało Laureatem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła dla Pracodawców – Pracodawcy dla Szkoły". Szkoła wykazała się znakomitym doskonaleniem wiedzy i umiejętności uczniów poprzez organizowanie krajowych i zagranicznych staży dla uczniów oraz dbałością o uruchamianie nowych kierunków kształcenia zgodnie ze współczesnym rynkiem globalnym. Zaszczytne I miejsce potwierdza wysoką jakość kształcenia w Zespole Szkół w Porębie, szkoła ma najlepiej wyposażoną pracownię komputerową, oprogramowanie oraz drukarkę 3D , można w niej realizować swoje marzenia i poznawać świat.
Technikum im. M. Kopernika w Porębie prowadzi rekrutację do projektu unijnego w ramach programu Erasmus+ w których udział wezmą uczniowie przyszłych klas pierwszych. Uczniowie kl. I Technikum wyjadą całkowicie bezpłatnie na 2 tygodnie do słonecznej Sevilli w Hiszpanii. Technikum im. Mikołaja Kopernika w Porębie, zajmuje I miejsce w powiecie, 41 miejsce w województwie śląskim w Rankingu Najlepszych Techników w Polsce w 2015 roku portalu edukacyjnego Perspektywy: http://www.perspektywy.pl/portal/index.phpoption=com_content&view=article&id=1984&catid=156&Itemid=322&strona=1
W skład Zespołu wchodzi Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Porębie-przedmioty rozszerzone oraz język obcy (angielski, niemiecki,hiszpański, włoski, francuski) wybierają sami uczniowie według zainteresowań.
Uczniowie Liceum mogą również uzyskać dyplom Technika- realizując równolegle kursy kwalifikacyjne w zawodzie technik informatyk, technik logistyk.
Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Porębie w ramach Funduszu Polsko – Litewskiej Wymiany Młodzieży prowadzi rekrutację do projektu „Ćwicz ciało i umysł – nauka i sport” Uczniowie przyszłych klas pierwszych wyjadą na tydzień całkowicie bezpłatnie do Bezdonia na Litwę. Czekają ich ciekawe zajęcia sportowe, poznają tradycję historię, obyczaje i kulturę Litwy.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Porębie są najlepsi również, a może przede wszystkim w sporcie, w zawodach rejonowych sportowo-obronnych „Sprawni jak Żołnierze” drużyna szkolna zajęła 1 miejsce. W finale wojewódzkim uczniowie pokonali uczniów szkół sportowych i mundurowych plasując się na IV miejscu spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.
Szkoła przygotowuje uczniów do pracy w służbach mundurowych o czym świadczą sukcesy wychowanków.
Zespół Szkół w Porębie to mała szkoła wielkich możliwości.
www.zsporeba.pl
https://www.facebook.com/ZSPOREBA
Jesteś na profilu zsporeba - stronie mieszkańca miasta Zawiercie. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj