Srebrna Alicja

(wow)
Alicja Stolarczyk zdobyła dwa medale.
Cztery medale wywalczyli reprezentanci AZS Zawiercie podczas mistrzostw Śląska młodzików w tenisie stołowym. 22 zespoły żeńskie i 34 męskie stanęły na starcie turniejów drużynowych.

Cztery medale wywalczyli reprezentanci AZS Zawiercie podczas mistrzostw Śląska młodzików w tenisie stołowym.
22 zespoły żeńskie i 34 męskie stanęły na starcie turniejów drużynowych. Barw zawierciańskich "akademików" broniły: Alicja Stolarczyk i Olga Goska oraz dwie pary młodzików: Adam Duch z Łukaszem Gołdą (AZS I) oraz Paweł Szata z Karolem Zapałą (AZS II). W pierwszej rundzie wszystkie drużyny miały wolny los. Młodziczki w pojedynku decydującym o awansie do półfinału uległy 1:3 Leszniance Leszna Góra, zajmując ostatecznie miejsca 7-8. Tytuł mistrzowski przypadł drużynie Cieszka Cieszyn.

Drużyna AZS I Zawiercie w pokonała kolejno zespoły AKS Mikołów, Cukrownika Chybie i Skarbka II Tarnowskie Góry. W półfinale Adam Duch i Łukasz Gołda przegrali jednak z pierwszą drużyną Skarbka (późniejsi mistrzowie) i musieli zadowolić się miejscem na najniższym stopniu podium. Drugi zespół zawiercian po ograniu MUKS Pszów i Cieszka Cieszyn oraz porażce z Górnikiem 09 Mysłowice zajął 7-8 lokatę.
W turniejach indywidualnych bardzo dobrze wypadła Alicja Stolarczyk, dwukrotnie stając na podium. Zawiercianka w singlu pokonała m.in. 3:0 Dorotę Woźniak (Lesznianka Leszna Góra), a w półfinale 3:0 Karolinę Miklar (JKTS Jastrzębie Zdrój). Przegrała jednak decydujący o tytule, mistrzowski pojedynek z Marzeną Wolak (Cieszko Cieszyn) i musiała zadowolić się srebrnym "krążkiem". W turnieju deblowym Alicja Stolarczyk, razem z Magdaleną Wydmuch (MOSiR Krzepice), wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium. Zwyciężyły cieszyninaki Marzena Wolak i Dominika Kozik.

Poniżej oczekiwań wypadli natomiast młodzicy. Adam Duch zajął dopiero 10 miejsce, Łukasz Gołda i Paweł Szata uplasowali się na 13-16 pozycji, a Karol Zapała rozstał się z rozgrywkami rundę wcześniej. Niewielkim pocieszeniem był tytuł wicemistrzowski wywalczony przez Adama Ducha
w deblu, wspólnie z Jakubem Gorczowskim (Górnik 09 Mysłowice). W finale ulegli oni mysłowickiej parze: Jakub Dorociński i Dawid Kurowski.