Viret CMC Zawiercie wrócił z Krakowa z cennymi punktami

PM
Viret CMC Zawiercie
Viret CMC Zawiercie ponownie dopisał na swoje konto komplet punktów. Zawierciańscy szczypiorniści poradzili sobie z drużyną AZS AGH Kraków.

W sobotę, 30 marca, rozegrane zostały kolejne spotkania II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Viret CMC Zawiercie zmierzył się na wyjeździe z AZS AGH Kraków. Rywalizacji smaczku dodawał fakt, że barwy drużyny z Krakowa reprezentuje obecnie Adrian Najuch, były zawodnik Viretu.

Początek meczu był wyrównany, ale to AZS AGH Kraków ciągle znajdował się na jednobramkowym prowadzeniu. Dopiero w 13 minucie zawiercianom udało się przejąć inicjatywę i rozpocząć budowanie przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem korzystnym dla Viretu (15:11).

W drugiej połowie nadal mogliśmy oglądać wymianę ciosów. W drużynie z Zawiercia niesamowitą skutecznością popisywał się Marcin Kurzawa, który w całym meczu bramkarza rywali pokonywał aż 11 razy. AZS AGH Kraków odpowiadał bramkami zdobywanymi przez Mateusza Zubika i Krzysztofa Bielca. Mecz zakończył się wygraną Viretu CMC Zawiercie, 30:27.

Dzięki sobotniej wygranej Viret CMC Zawiercie nadal liczy się w walce o awans do I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Zawiercianie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Mają na swoim koncie 21 punktów i tracą tylko 6 "oczek" do lidera tabeli, Wisły Sandomierz.

AZS AGH Kraków - Viret CMC Zawiercie 27:30 (11:15)