Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koziegłowach. Uroczysta gala

js
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koziegłowach obchodzi jubileusz 10-lecia powstania. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala.

Jubileusz rozpoczął się od części artystycznej. Taneczny krok i barwne stroje wywarły niemałe wrażenie na widowni. Śpiew, taniec i muzyka na dobre zagościły na scenie domu kultury. Pozytywna energia, radość i emocje, które towarzyszyły występom udzieliły się wszystkim gościom.

Prowadzący uroczystość - Beata i Marcin Gwardysiowie przybliżyli bogatą historię oraz bieżącą działalność Uniwersytetu. Widzowie mogli także obejrzeć ciekawą prezentację przygotowaną z archiwalnych materiałów filmowych i zdjęć, która ukazała ogrom działań i inicjatyw podejmowanych przez członków UTW na przestrzeni 10 lat.
Po zakończeniu prezentacji, za pośrednictwem materiału wideo serdeczne życzenia i gratulacje skierowała do słuchaczy Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

Osoby, które aktywnie wspierają działalności UTW oraz wszyscy byli i obecni członkowie Uniwersytetu zostali nagrodzeni pamiątkowym statuetkami. Goście złożyli na ręce Prezes Grażyny Kuźby serdeczne życzenia, wśród których nie brakowało chwili wzruszeń i ciepłych słów pod adresem Jubilatów.

Życzymy Koziegłowskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku wielu wspaniałych jubileuszy, nowych aktywności, przygód, realizacji zamierzonych planów i marzeń. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie na rzecz lokalnej społeczności Gminy i Miasta Koziegłowy.

Historia i działalność Koziegłowskiego Uniwersytetu w pigułce.

16 grudnia 2011 roku Stowarzyszenie Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym zyskało podmiotowość prawną.

W skład pierwszego Zarządu wchodził jako prezes pan Kazimierz Honek, wiceprezes Anna Witos, sekretarz Teresa Dawczyńska, skarbnik Jolanta Chachulska, członkowie: Urszula Gawlińska – Bzdura, Dorota Sosnowska, Danuta Ćwik, Wiesława Frączek, Mirosława Stodółkiewicz, Teresa Bulska, Walenty Chachulski. W Komisji Rewizyjnej działali: Izabela Churas, Grażyna Krupa i Krystyna Świerczewska.

Inicjatorami utworzenia Uniwersytetu byli: Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, Bożena Strzelecka - Kłopot oraz Bożena Kolasa, która od wielu lat aktywnie wspiera działania KUTW.

Obecnie w skład zarządu wchodzą: jako prezes - Grażyna Kuźba (trzecią kadencję), zastępca - Alicja Kozieł, sekretarz - Urszula Gawlińska-Bzdura, skarbnik - Teresa Chuchacz oraz członkowie zarządu: Barbara Pakuła, Alina Kurzak, Henryk Kaim, a w Komisji Rewizyjnej zasiadają: Teresa Dawczyńska, Grażyna Krupa, Halina Tarapacz.

Przedmiotem działalności Uniwersytetu jest podejmowanie inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych, ekologicznych, sportowych i charytatywnych. Organizowane są wykłady, prelekcje, zajęcia sportowe oraz spotkania dostosowane do potrzeb i zainteresowań słuchaczy.

Członkowie Uniwersytetu biorą udział w konkursach grantowych pozyskując środki krajowe i zagraniczne na projekty związane z potrzebami seniorów i innych, a nawet budują place zabaw.

Uniwersytet aktywnie uczestniczy w życiu Gminy Koziegłowy. Jego występy uświetniają okolicznościowe uroczystości. Współpracują z domem kultury, szkołami i innymi organizacjami.

Jubileusz zbiegł się w czasie z zakończeniem projektu pod nazwą Centrum Aktywnego Seniora. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”.

Najbardziej widowiskową formą artystycznego realizowania się jest taniec. W ramach sekcji tanecznej, słuchaczki prezentują tańce: hiszpański, walc, kankan, cygański, parasolki, contry, sexapil, rock and roll, Kis-kis i Słowianki.

Z form teatralnych wystawiane były inscenizacje pt. „Bajkowy pociąg do wolności” oraz „Pomieszanie Bajek” i ,,Pokaz mody".

W myśl zasady ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch" odbywają się zajęcia sportowe, dzięki którym poprawia się kondycja fizyczna. Członkowie KUTW uczestniczyli w olimpiadach senioralnych krajowych: w Łazach, Radomsku i Rabce oraz zagranicą - w Łucku na Ukrainie, gdzie odnosili liczne sukcesy.

Członkowie sekcji strzeleckiej biorą udział w zawodach, zdobywając najwyższe miejsca na podium. W ramach sekcji rowerowej często wyjeżdżają na wycieczki plenerowe, pokonując różne dystanse, poznają nowe zakątki Jury Krakowsko – Częstochowskiej i okolic. Członkowie Uniwersytetu chętnie uczestniczą także w nordic walking, w zajęciach kulinarnych i warsztatach rękodzielniczych.

Corocznie biorą udział w Narodowym Czytaniu pod patronatem Prezydenta RP. Często wyjeżdżają do teatru, na koncerty, widowiska oraz wycieczki turystyczno krajoznawcze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto