Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 Ślepsk Malow Suwałki. Zawiercie rozpoczyna sezon PlusLigi od wygranej

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 Ślepsk Malow Suwałki.
Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 Ślepsk Malow Suwałki. Wiktoria Żesławska
Inauguracja sezonu PlusLigi w Zawierciu przypadła na 3 października i mecz z drużyną Ślepsk Malow Suwałki. Po zaciętej walce w czterech setach, Aluron CMC Warta Zawiercie zapewniło sobie wygraną za trzy punkty. Spotkanie skończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Ślepsk Malow Suwałki przegrywają w Zawierciu

W pierwszej części spotkania goście utrzymywali przewagę skuteczną grą Bołądzia i Sapińskiego. Dopiero, gdy na koncie obu drużyn pojawiły się cyfry 16, po raz pierwszy się spotkały i walkę o przewagę rozpoczęła drużyna gospodarzy., Usos Kovacevic definitywnie dominował na boisku zapewniając kolejne punkty. Po błędnej zagrywce Laskowskiego Zawiercie wygrało pierwszego seta 25:23. Kolejny, pomimo zaciętej walki, należał jednak do Ślepska. Po stronie Aluronu pojawiały się błędy, a drużyna przyjezdna odnotowywała skuteczne akcje w ataku. Już na początku seta zapewnili sobie cztery punkty przewagi. Konarski i Kovacevic zapewniali drużynie kolejne oczka, ale nie udało im dogonić się Suwałk. Goście wygrali drugiego seta z dwu punktową przewagą.

Walka o trzy punkty

Po dwóch setach obie drużyny wciąż miały szanse na zdobycie trzech punktów. Cały czas po stronie Zawiercia skutecznie punktował Uros. Na boisku pojawił się Piotr Orczyk skutecznie punktując mocnym atakiem. Drużyny walczyły w długich akcjach o każdy punkt. Skuteczna kiwka Tuanigi zaskoczyła Zawiercian, gdy goście pod koniec seta odebrali im przewagę. Zrewanżował się Mateusz Malinowski punktowym atakiem. Miguel Tavares skuteczną zagrywką zapewnił wygraną w trzecim secie dla Aluronu. Zmotywowani zawodnicy z Suwałk skutecznie punktowali na początku czwartej części spotkania, zapewniając sobie sporą przewagę. Kilkukrotnie blokowany był Kovacevic. Przed połową tego seta Zawiercie wyrównuje wynik i walka toczy się o każdy jeden punkt przewagi. Dwa skuteczne bloki Aluronu zapewniły wynik 18:16 dla gospodarzy. Przewagę udało się zatrzymać do samego końca. Ostatnią partię spotkania zakończyła drużyna gospodarzy 25:21, wygrywając cały mecz 3:1 z MKS Ślepsk Malow Suwałki.