Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 Cuprum Lubin. Zawiercianie wygrywają w trudnym spotkaniu

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie pokonuje Cuprum Lubin 3:2.
Aluron CMC Warta Zawiercie pokonuje Cuprum Lubin 3:2. Wiktoria Żesławska
PlusLiga. Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzyli się we własnej hali z zawodnikami drużyny Cuprum Lubin. Drużyny stoczyły wyrównane spotkanie, a do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Po długiej walce, lepsza okazała się Warta. Zawiercianie wygrali spotkanie 3:2.

5.kolejka PlusLigi w Zawierciu

Gospodarze rozpoczęli swoje spotkanie od kilku błędów, zwłaszcza w zagrywce. Skutecznie wykorzystywali to zawodnicy Cuprum Lubin, uniemożliwiając Zawiercianom osiągnięcie przewagi. Aluron potrzebował połowy seta, by skutecznie się rozbudzić na boisku i budować przewagę. Pomogły w tym na pewno punktowe zagrywki Miłosza Zniszczoła. Końcówka pierwszej części spotkania należała do Zawiercia. Trzy asy, trzy bloki i Zawiercianie wygrali seta 25:21.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie do poprzedniej, drużyny walczyły o każdy punkt. Skutecznie przy siatce punktuje Uros Kovacevic. Mimo tego, po stronie gospodarzy nie brakuje też błędów, a kolejne punkty dla Lubina zdobywa Remigiusz Kapica. Przyjezdni zdobywają trzy punkty prowadzenia. Zawiercianom udało się to wyrównać do stanu 24:24, lecz kolejne dwie piłki należały do Cuprum, który wyrównał setowy wynik spotkania.

Lubin zdobywa prowadzenie

W trzecim secie od początku przewaga należała do gości. Cały czas skutecznie punktował Marcin Waliński. Goście zawładnęli boiskiem, szybko zdobywając aż osiem punktów przewagi. Nie brakowało błędów po stronie Zawiercia. Kapica rozbija blok Zawiercia i Lubinianie wygrali trzeciego seta z ogromną przewagą 25:17.

Czwartą część spotkania pewnie rozpoczęli gospodarze. Kovacevic bezbłędnie przedzierał się przez blok gości. W Cuprum skutecznie punktowali Kapica i Waliński, choć to Zawiercie cały czas utrzymywało przewagę. Na boisku znów pojawia się Patryk Niemiec i skutecznie zdobywa oczka dla drużyny. Zawiercianie wyrównują wynik, wygrywając seta 25:22.

Potrzebny był tie-break

Spotkanie od początku było trudne i do jego rozstrzygnięcia potrzebny był piąty set. Od przewagi rozpoczęli go gospodarze, szybko kolejnego asa zaserwował Zniszczoł. Kapica próbuje odebrać Zawierciu oczka skutecznie punktując, mimo to, Aluron ma sporą przewagę. Goście walczyli do końca, lecz to Zawiercie ze sporą przewagą wygrało tie-break wynikiem 15:11.

MVP: Facundo Conte

Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 Cuprum Lubin (25:20, 24:26, 17:25, 25:22, 15:11)