Aluron CMC Warta Zawiercie pokonali Berlin Recycling Volleys podczas sparingu

Wiktoria Żesławska
Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie
W środę 16 września, na zawierciańskiej hali, Jurajscy Rycerze podjęli drużynę Berlin Recycling Volleys. Sparing, pomiędzy dwoma ważnymi meczami Plusligi okazał się wygrany dla Aluron CMC Warta Zawiercie. Siatkarze z Zawiercia wygrali sparing, wynikiem 3:2.

W sparingu, jaki 16 września rozegrały między sobą Aluron CMC Warta Zawiercie oraz Berlin Recycling Volleys- to właśnie drużyna z Zawiercia okazała się zwycięską. Wygrali z wynikiem 3:2 z jedną z najlepszych niemieckich drużyn piłki siatkowej.

- Zawsze jest dobrze mieć szansę grać przeciwko tego rodzaju drużynie. Jest to częścią naszych przygotowań, by zagrać dobrze w Pluslidze, w Polsce. Podczas mojej pierwszej gry w plus lidze nie byłem najlepszy, ale dziś jest lepiej. Rozmawialiśmy z Maxem oraz Igorem, zmieniliśmy trochę w mojej grze w ataku i mam nadzieję, że pokaże się lepiej fanom, tutaj w Polsce.- powiedział po sparingu Flavio Gualberto

Utytułowany przeciwnik

Warto zaznaczyć, że drużyna z Berlina ma w swoich szeregach bardzo utytułowanych zawodników. Siergiej Grankin, aż 6 krotnie otrzymał tytuł Najlepszego Rozgrywającego, podczas imprez międzynarodowych. Eder Carbonera ma na swoim koncie tytuły najlepiej blokującego. Drużyna ma w swoich szeregach także mistrzów olimpijskich. Jest wśród nich także Polak- Adam Kowalski.

Dobrze rozegrany mecz i piękna wygrana

Po pierwszych dwóch setach wynik był remisowy, a po stronie Aluron CMC w ofensywie wyróżniali się Grzegorz Bociek, Paweł Halaba oraz obaj środkowi, Flávio i Patryk Niemiec. Od trzeciego seta trenerzy coraz mocniej rotowali składem, ale nie zmieniło to przebiegu gry, bo ponownie najpierw seta wygrali zawiercianie, po czym zrewanżowali im się rywale. O zwycięstwie miał więc zadecydować tie-break, który zagrywką ustawił Mateusz Malinowski. Atakujący Jurajskich Rycerzy posyłał asa za asem, a rezerwowe zestawienie linii przyjęcia Berlin Recycling Volleys nie potrafiło znaleźć na to recepty. Tak wypracowaną przewagę siatkarze Aluron CMC utrzymali już do końca, wygrywając 15:8.

-To dla nas bardzo ważne, móc zagrać z tak dobrym klubem jak Aluron, ponieważ mamy miesiąc do rozpoczęcia naszej ligi. Dobrze jest zobaczyć, na jakim poziomie jesteśmy teraz, mierząc się z taką drużyną.- powiedział utytułowany Eder Carbonera

Wyniki poszczególnych części meczu są następujące:
Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys 3:2 (25:23, 21:25, 25:22, 23:25, 15:8)
Mecz sparingowy był zamknięty dla kibiców, po stronie jurajskich rycerzy na boisku stanęli:
Cavanna, Muagututia, Niemiec, Bociek, Halaba, Flávio, Andrzejewski (L) oraz Gjorgjiew, Kania, Orczyk, Malinowski, Depowski, Czarnowski, Żurek (L)