Aluron CMC Warta Zawiercie przegrali 0:3 z WKS Czarnymi Radom we własnej hali

Wiktoria Żesławska
To kolejne spotkanie Aluronu CMC Warty Zawiercie, które nie poszło po ich myśli. Drużyna wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi zawodników, stąd na rozegraniu ponownie Uros Kovacevic. Zawiercianie zmierzyli się z drużyną WKS Czarni Radom i przegrali w domowym meczu 0:3.

Tomasz Chwazik w wyjściowej szóstce Warty

Pierwszą piłkę dla zawiercian zagrał Tomasz Chwazik - wylicytował możliwość gry z rycerzami w ramach WOŚP. Doping kibiców był ogromny i choć zagrywka nie była celna - nie zawiódł kibiców, ani drużyny. Po stronie gospodarzy skutecznie punktował Piotr Orczyk, którego w tym roku zdecydowanie mniej na boisku. Jednak to goście przez większość czasu utrzymywali przewagę. Drużyny popełniały sporo błędów w zagrywce. O utrzymanie przewagi po stronie gości dzielnie walczył Rafał Faryna i..wywalczył - zawodnicy z Radomia wygrali pierwsza część spotkania 25:22.

Ogromna przewaga Radomia

Od sporej przewagi drugą część spotkania rozpoczęli goście. W bloku dawał się złapać Facundo Conte. Goście skutecznie pilnowali swoich kilku oczek przewagi. Kolejne punkty zdobywali Berger i Parkinson. Po stronie gospodarzy pojawiało się coraz więcej błędów. Błąd Konarskiego w ataku zapewnił gościom osiem punktów przewagi i pierwszą, a zarazem ostatnia piłkę setową. Radom wygrał seta 25:16.

Czarni Radom z kompletem punktów

Rafał Faryna od początku nie pozwalał gospodarzom na większą przewagę. W tym secie Zawiercianie skrupulatnie odrabiali każdy punkt, a dzięki skutecznej grze w bloku, wyszli na prowadzenie. Uros Kovacevic podarował drużynie ważnego asa serwisowego. Zawiercianie utrzymywali przewagę, aż do stanu 16:16, kiedy pomylił się Orczyk. Kolejne ataki kończył Faryna i Rusin zapewniając przewagę dla Radomia w końcówce tego seta. Mecz zakończył się błędem Depowskiego w zagrywce. Drużyna z Radomia wygrała seta z wynikiem 25:21.