Aluron CMC Warta Zawiercie przegrywa 0:3 z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Kolejna porażka Jurajskich Rucerzy

Wiktoria Żesławska
Jurajscy Rycerze przegrywają 0:3 z Vervą Warszawa Orlen Paliwa we własnej hali.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jurajscy Rycerze przegrywają 0:3 z Vervą Warszawa Orlen Paliwa we własnej hali. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Aluron CMC Warta Zawiercie
W tym spotkaniu z mocnej strony pokazali się zawodnicy Vervy Warszawa Orlen Paliwa, którzy do pokonania gospodarzy z Zawiercia potrzebowali jedynie trzech setów. Spotkanie odbyło się w ramach 25. kolejki siatkarskiej PlusLigi, w niedzielę 21 lutego o 20:30 w Zawierciu. Nie trwało długo, Warszawianie szybko rozbili drużynę z Zawiercia.

Warszawa wygrywa do 21

Początek pierwszej części spotkania należał do Jurajskich Rycerzy, głównie za sprawą Mateusza Malinowskiego oraz Pawła Halaby. Zaskakiwani ich Grobelny i Wrona, choć gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę - aż do stanu 10:10, gdzie drużyny spotkały się po raz pierwszy. Warszawianie skutecznie punktowali, zapewniając sobie już cztery oczka przewagi. Goście skuteczni byli w defensywie - bronili właściwie każdą piłkę, na którą Zawiercianie musieli popracować. Skuteczny i bezbłędny był Malina. Mimo to, Warszawianie skończyli seta przy pierwszej piłce setowej z wynikiem 25:21.

Zawiercie rozbite na kawałki

W drugiej części spotkania trafiał Halaba, choć nie zatrzymało to Warszawy, by szybko osiągnęli siedem oczek przewagi. Do całkowitego rozbicia Zawiercia przyczynili się Kwolek i Grobelny, a tablica pokazywała 13:5 dla Warszawy. Na boisko wszedł Piotr Orczyk, który dotychczas niewątpliwie ciągnął do przodu całą drużynę. Warszawianie popełniali błędy w zagrywce. Za dużo jednak błędów pojawiało się po stronie gospodarzy i nieprzemyślanych akcji. Wynik 21:11 wskazywał na zabawę po stronie Warszawy. Goście wygrali drugą część z wynikiem 25:13.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE - VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA

Warszawa nie do zatrzymania

Do trzeciego seta gospodarze wyszli już z Piotrem Orczykiem. Ta część była dużo bardziej wyrównana od samego początku. Nie potrwało to długo - za dużo błędów po stronie Zawiercia, przede wszystkim Maxa Cavanny zapewniły gościom aż 5 punktów przewagi na sam początek. W tym spotkaniu Warszawa pokazała zupełnie inną grę niż Zawiercie, a Grobelny nabijał im punkt za punktem. Im bliżej końca, tym Warszawa osiągała większa przewagę nawet 8 punktów. Zawiercie ratowało się seriom czterech zdobytych punktów, także dzięki asowi Kani. To nie wystarczyło. Grobelny w tym spotkaniu był fenomenalny i zapewnił wygraną w trzecim secie 25:20.

MVP: Igor Grobelny

Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:0 Aluron CMC Warta Zawiercie (25:21;25:13;25:10)
Aluron: Malinowski, Kania, Flavio, Cavanna, Halaba, Muagututia, Żurek, Gjorgiew, Niemiec, Orczyk
Verva: Kwolek, Trinidad, Wrona, Nowakowski, Grobelny, Superlak, Wojtaszek,Kowalczyk

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe